Війна

Міноборони повернуло в армію стару систему харчування

0

Уряд погодився з пропозицією Міністерства оборони про повернення старої системи харчування у Збройних силах України. Про це свідчить постанова від 21 жовтня 2020 року №1042 про внесення змін до постанови від 28 грудня 2016 року №1026.

Згідно з документом, Кабінет міністрів дозволив Міноборони повернути систему закупівлі послуг харчування, яка існувала в 2008-2015 роках.

Таким чином окрім закупівлі продуктів харчування за каталогом, керівництво ВСУ може здійснювати закупівлю послуг харчування у аутсорсингових компаній.

У постанові зазначено, що забезпечення особового складу ЗСУ харчуванням за результатами проведення процедур закупівель послуг здійснюватиметься з 1 січня наступного року.

Реформа харчування в армії почала “буксувати” в 2019 році. Спочатку її загальмував суд за позовом учасниці продовольчих тендерів МОУ. Перемога в суді не поліпшила ситуацію. Минулого року Міноборони переплатило 40-60 млн грн за харчування фірмі “Маяк-Південь”, яка підробила документи для участі в тендері.

У березні в Міноборони запевнили, що проблем з харчуванням і “каталогом” в українських військових не буде. Волонтер стверджує, що реформа системи харчування досі не впроваджена на 100% і винен у цьому Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.