Суспільство

Москва просить пустити “гуманітарний вантаж” у Києво-Печерську лавру: що сталось

0

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова звернулася до уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової з проханням щодо сприяння в доставці гуманітарної допомоги в Києво-Печерську лавру, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Відповідний лист опинився в розпорядженні OBOZREVATEL. У ньому вказується, що місія російських вірян “має виключно гуманітарний характер”.

Москалькова повідомила, що, дізнавшись про тяжке становище мешканців лаври, “миряни двох держав списалися по інтернету та домовилися про можливу підтримку”.

Російська омбудсменка зазначила, що зібрано більш як 2 тонни лікарських препаратів, дезінфектантів, масок, рукавичок та інших засобів, необхідних у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Однак для доставки життєво необхідного вантажу потрібен спеціальний дозвіл від Міністерства соціальної політики України, на адресу якого були надіслані звернення, але відповіді так і не отримано.

“Прошу вас, шановна Людмило Леонтіївно, надати допомогу в отриманні відповідного дозволу на ввезення ліків та іншої допомоги для мешканців Свято-Успенської Києво-Печерської лаври”, – йдеться в листі.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова підтвердила отримання звернення Москалькової та повідомила, що ці питання треба адресувати до Мінсоцполітики.

“Ініціатор звернення, який хоче передати вантаж, повинен звернутися до Міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення та ввезення вантажу в якості гуманітарної допомоги”, – підкреслила омбудсменка. Денісова додала, що не вирішує таких питань, а тільки контролює дотримання прав, повідомляє ВВС News Україна.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Києво-Печерській лаврі відбувся спалах коронавірусу. З 13 квітня лавра перебуває на повному карантині.

За останніми даними, занедужали приблизно 150 осіб, є померлі.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16