Суспільство

Мовний омбудсмен: скасування ЗНО з української літератури є неприпустимим

0
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить скасувати або змінити норму про можливість вибору здавати тестування з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Відповідну заяву розповсюдила пресслужба омбудсмена, передає Еспресо.TV.

“Скасування обов’язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути стосовно освітньої реформи, і державної гуманітарної політики в цілому”, – заявив Кремінь.

За словами Кременя, засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо.

“Готую звернення до прем’єр-міністра України і Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована”, – йдеться у зверненні.

  • Як повідомлялося, Український центр оцінювання якості освіти заявляє, що в 2021 році під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускники зможуть обирати – здавати тестування з української мови або української мови та літератури.
  • Донедавна тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх, хто вступає до закладів вищої освіти.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist