Суспільство

Мовний омбудсмен: скасування ЗНО з української літератури є неприпустимим

0
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить скасувати або змінити норму про можливість вибору здавати тестування з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Відповідну заяву розповсюдила пресслужба омбудсмена, передає Еспресо.TV.

“Скасування обов’язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути стосовно освітньої реформи, і державної гуманітарної політики в цілому”, – заявив Кремінь.

За словами Кременя, засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо.

“Готую звернення до прем’єр-міністра України і Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована”, – йдеться у зверненні.

  • Як повідомлялося, Український центр оцінювання якості освіти заявляє, що в 2021 році під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускники зможуть обирати – здавати тестування з української мови або української мови та літератури.
  • Донедавна тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх, хто вступає до закладів вищої освіти.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16