Різне

Муждабаєв: “Якби політична еліта на той момент була проукраїнською, то Росія навіть би не сунулась в Україну…”

0

Кримськотатарський журналіст Айдер Муждабаєв назвав фатальну помилку України.

На його думку, українська влада, зокрема екс-президент Віктор Ющенко, не змогли очистити політичну еліту від проросійських елементів, що стало причиною вторгнення Кремля в 2014 році.

Про це він розповів 2017 року в коментарі “Обозревателю”.

Майдан, бунт, протест

“Потрібно було ще тоді припинити сепаратистські настрої і розібратися з проросійською колабораціоністською елітою. Це призвело до того, до чого призвело. З’їзд у Сєвєродонецьку-це конкретна дата, але проблема була ширшою”, – зазначив Муждабаєв.

За його словами, на момент анексії Криму і вторгнення на Донбас там був повний параліч місцевої влади.

“На Донбасі і в Криму не було таких вже масових протестів проти України. Поки не прийшли російські танки. Якби політична еліта на той момент була проукраїнською, а її мав вибудувати Ющенко, то Росія б навіть не сунулася. Вона розраховувала на зраду в Україні. І її карта зіграла”, – підсумував Муждабаєв.

революция

Також раніше повідомлялося, що Айдер Муждабаєв вказав на грандіозний проліт президента РФ Володимира Путіна в Криму та описав тактику Кремля в Криму.

За його словами, Росія в окупованому нею Криму хоче придушити опір кримських татар, але отримує зворотний ефект, оскільки вони мають величезний досвід мирного протесту проти найстрашнішого тоталітарного режиму.