Політика

“На порозі дефолту”: Апеляційний суд зобов’язав ПриватБанк виплатити понад 7 млрд грн родині Суркісів

0

Київський апеляційний суд підтвердив рішення Печерського районного суду, згідно з яким з Приватбанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній сім’ї Суркісів.

Величезна полуниця росте на підвіконні цілий рік!
Про це пише НВ.Бізнес.

15 квітня Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $259 млн на користь офшорних компаній, пов’язаних з сім’єю Суркісів.

На час націоналізації сім’ю Суркісів визнали пов’язаними особами з власником банку. Тож їхні банківські вклади при націоналізації були конвертовані в акції банку. Рішення суду спричинило нерозуміння з боку банку та виконавчої служби, яким чином ці вклади зараз повертати. Саме тому Мін’юст звернувся до суду з проханням пояснити процедуру.

Нагадаємо, суддя Печерського районного суду Києва Підпалий 25 лютого 2020 року вирішуючи питання про роз’яснення, за заявою державного виконавця Мін’юсту, ухвалу про забезпечення позову компаній CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP (офшорні компанії братів Суркісів — ред), розгляд якого зупинено ще в 2017 році, фактично прийняв рішення, яким зобов’язав ПриватБанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках. Також передбачалася виплата відсотків, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року — це $259 млн.

Спершу суд мав відбутися 8 квітня, однак згодом засідання вирішили перенести. Тоді юристи банку не отримали повістку та фізичного доступу до приміщень суду. ПриватБанк звернувся з клопотанням про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Як раніше повідомляли у ПриватБанку, ці гроші держбанк планує виплатити у вигляді дивідендів до держбюджету України. Але через такі рішення судів бюджет країни може не отримати ці кошти.

Джерело: Еспресо.TV