Різне

На Росії дуже незадоволені публікацією розмови Клінтона і Путіна

0

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16

Колишній глава протоколів Президентів Росії і СРСР Володимир Шевченко заявив, що американці повинні були отримати дозвіл російської сторони публікацію стенограми розмов Володимира Путіна і Білла Клінтона. Про це він сказав у коментарі РИА Новости, передає ІнфоРезист.

За його словами, під час роботи в службі протоколу глави держави навіть перед публікацією документів без грифа секретності необхідно було підучувати дозвіл у другої сторони.

Шевченко підкреслює, що американська сторона повинна була узгодити публікацію документів з Міністерством закордонних справ РФ і Адміністрацією президента.

Експерт додав, що таку поведінку можна віднести до порушення етики і протоколу.

Двадцять років тому тоді ще президент США Білл Клінтон обговорював під час зустрічі з Володимиром Путіном наслідки трагедії підводного човна “Курськ”, який затонув 12 серпня 2000 року. Клінтон висловлював співчуття, а Путін турбувався про свій рейтинг. Про це повідомляє “Медуза”, яка виявила стенограми телефонних та особистих бесід президента США з Путіним.

Клінтон і російський лідер зустрілися в Нью-Йорку в президентському номері готелю Waldorf Astoria 6 вересня 2000 року. Президент США почав особисту бесіду зі своїм російським колегою з обговорення загибелі підводного човна «Курськ».

“Шкодую про все, через що вам довелося пройти через загибель «Курська». Коли відбувається щось таке, люди по всьому світу представляють себе на місці жертв та їхніх близьких, але я уявляв себе і на вашому місці. Вам, напевно, довелося зіткнутися з безліччю критики. Це завжди трапляється”,-сказав Клінтон, згадавши, як його самого критикували після теракту в Оклахома-Сіті.

Путін відповів йому, що опинився в пастці «між поганими і гіршими варіантами».

“Мені говорили, що якби я відразу спустив туди маленький підводний човен і хоча б спробував врятувати хлопців, мої рейтинги зросли б. Не можна дозволяти робити щось подібне заради піару. Потрібно віддавати пріоритет реальному порятунку людей”, – заявив своєму співрозмовнику президент РФ.

При цьому він зазначив, що як не дивно, але наступні опитування показали, що загибель «Курська» не вплинула на його становище. Однак він боїться повторення подібної трагедії.

“Ми почувалися безсилими під час цієї катастрофи. Зараз все виглядає так, що весь екіпаж загинув протягом 60 або 90 секунд. Ми не могли розповісти родичам, але в корпусі була діра розміром близько двох метрів, через яку затопило перші три відсіки підводного човна», – зізнався Путін.

Він додав, що виникли труднощі й з тим, як діставати тіла загиблих. До того ж, за словами Путіна, у водах Баренцового моря багато тріски, тому він побоювався, що від плоті моряків нічого не залишиться.

«Ми намагалися спустити на гальмах весь цей галас, але деякі люди дивні, й вони просто продовжували її підживлювати. Це просто факт життя”, – додав Путін.

За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), рейтинг президента РФ дійсно не постраждав через трагедію підводного човна у 2000 році.

“Медуза” зазначає, що, судячи з розсекреченої стенограми розмови з Клінтоном, Путін дійсно якийсь час знав, що більшість моряків загинули, але не хотів розкривати цю інформацію.

  • Атомний підводний човен “Курськ” затонув 12 серпня 2000 року під час військово-морських навчань у Баренцевому морі. Причиною трагедії став вибух навчальної торпеди. 118 членів екіпажу загинули відразу, але в дев’ятому відсіку зібралися 23 особи, які залишалися живі протягом декількох годин або навіть днів.
  • Довгий час росіяни звинувачували Кремль у тому, що влада не вжила необхідних заходів для порятунку екіпажу підводного човна і відмовилися від зарубіжної допомоги.
  • Документи про загибель “Курська” засекретили на 30 років.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на наш телеграм-канал "Блоги вільної України"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік!

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16