Суспільство

На Росії заявили, що велика частина території Казахстану і України це “російський подарунок”. Реакція Казахстану

0

Голова Комітету з освіти та науки Державної Думи Росії В’ячеслав Ніконов заявив, що територія Казахстану – це ” великий подарунок з боку Росії“. Про це він сказав в ефірі російського “Першого каналу“.

Ніконов виступив зі скандальною заявою, що “територія Казахстану – це великий подарунок з боку Росії і СРСР”. Крім того Ніконов і його співрозмовник згадали і Україну. Вони впевнені, що “щонайменше половина України була подарована Росією”.

Заступник міністра закордонних справ Казахстану Марат Сиздиков в ході зустрічі з тимчасовим повіреним у справах Росії Олександром Комаровим висловив подив з приводу висловлювань Ніконова про територію республіки.

Сиздиков зазначив, що почастішали провокаційні випади деяких російських політиків щодо його країни, які завдають серйозної шкоди відносинам між державами. Дипломат підкреслив, що МЗС Казахстану очікує адекватну оцінку російською стороною подібних висловлювань і закликає вжити заходів щодо недопущення надалі заяв такого роду від російських чиновників.

Сам Ніконов прокоментував свої слова в Telegram.

“Вважаю, що інтереси Казахстану були повною мірою дотримані при визначенні кордонів Казахської РСР, що стали кордонами Республіки Казахстан”, – написав він.

Незважаючи на “пояснення” російського депутата, МЗС Казахстану передало ноту РФ.