Суспільство

На Закарпатті місцевий житель, спалюючи суху траву, знищив 9 га “Долини нарцисів”

0

49-річний житель міста Хуст у Закарпатській області знищив 9 га “Долини нарцисів”, спалюючи суху траву. Йому загрожує до 12 років в’язниці. Про це 10 квітня повідомили у прокуратурі Закарпаття, пише gordon.ua.

Слідчі повідомили чоловікові про підозру у навмисному підпалі природоохоронного науково-дослідного відділення “Долина нарцисів” імені Василя Комендаря.

Слідство встановило, що 27 березня 2020 року чоловік навмисне підпалив суху траву і покинув заповідник. Тоді вигоріло приблизно 6,5 га сінокосів. Наступного дня він побачив, що вигоріла, на його думку, не вся суха трава та підпалив її ще раз. Цього разу пожежа охопила 2,5 га території заповідника.

Вогонь знищив квіти білоцвіту весняного, занесені в Червону книгу України. Загалом підозрюваний завдав “Долині нарцисів” збитків на суму 650 тис. грн.

Кримінальне провадження відкрили за 1 ч., 2 ст. 252 Кримінального кодексу України “умисне знищення об’єктів природно-заповідного фонду, шляхом підпалу, що спричинило тяжкі наслідки”. Вирішують питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Йому загрожує від п’яти до 12 років в’язниці.

Спалювання сухого листя і трави заборонено законом, у разі його порушення передбачена адміністративна, а в деяких випадках кримінальна відповідальність.