Політика

НАБУ відкрило кримінальне провадження проти Суркісів

0
НАБУ 4 вересня відкрило кримінальне провадження щодо спроб Суркісів привласнити кошти ПриватБанку в особливо великих розмірах

Про це повідомила пресслужба Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України ( РГК НАБУ).

Згідно з повідомленням, НАБУ 4 вересня відкрило кримінальне провадження за фактом незавершеного замаху на заволодіння майном ПриватБанку в особливо великих розмірах.

“Серед ймовірних фігурантів справи – представники судової гілки влади, службові особи Державної виконавчої служби, співробітники шести англійських компаній пов’язаних з олігархами Суркісами”, – зазначили у пресслужбі.

В РГК НАБУ нагадали, що 2 вересня Печерський райсуд Києва під головуванням Сергія Вовка задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку на $350 млн. При цьому у банку відразу заявили, що не збираються виплачувати цю суму Суркісам.

Відповідно до опублікованого на наступний день тексту рішення, суд санкціонував примусове списання коштів чи арешт майна ПриватБанку при відмові виплати компаніям Суркісів.

В той же день, 3 вересня, Вовк задовольнив заяви двох англійських компаній Суркісів про стягнення з ПриватБанку майже $ 165 млн.

У пресслужбі наголосили, що члени РГК НАБУ засуджують безпецедентне порушення процедур з боку Печерського суду Києва та судді Вовка зокрема та при цьому вітає відкриття справи детективами Бюро для розслідування інциденту. Зазначається, що Рада здійснюватиме громадський контроль за проведенням розслідування.

Джерело: Еспресо.TV