Новини

НАБУ відкрило справу проти Венедіктової через її втручання у справу Татарова

0

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) порушило справу проти генпрокурора Ірини Венедіктової через її можливе незаконне втручання у справу про можливе хабарництво заступника голови Офісу президента України Олега Татарова. Про це в програмі “Мокрик по Живому” на hromadske заявив виконуючий обов’язки голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук.

За словами Грищука, 3 грудня до ЄРДР внесено провадження «про втручання в роботу правоохоронних органів». Ідеться про рішення генпрокурора змінити групу прокурорів у справі Татарова.

Венедіктова зробила це ввечері 1 грудня, перед тим, як детективи НАБУ збиралися повідомити Татарову про підозру. Через це новій групі прокурорів довелося заново вивчати справу і про підозру Татарову повідомили тільки 18 грудня.

Грищук додав, що про зміну групи прокурорів у справі стало відомо, коли прокурор з колишньої групи вже був у суді і повинен був клопотати про обрання запобіжного заходу для Татарова. Він зазначив, що всі спочатку подумали, що сталася помилка, а потім прийшли до висновку, що це було свідомим дією.

“Ми вимагали матеріали, вивчили їх і надали вказівки детективам (що змінити у справі). У них на це пішло десь два тижні”, – сказав Грищук.

Він також додав, що не може підтвердити законність дій Венедіктової і в статті 37 КПК, на яку вона посилалася, там не описані обставини, за яких можлива зміна групи прокурорів.