Суспільство

«Надрукувати гроші і роздати українцям»: У «Слузі народу» знайшли вихід з кризи

0

Народна депутатка із пропрезидентської фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер запропонувала як спосіб для подолання економічної кризи «роздати всім українцям по 3 тис. грн і видати безкоштовні кредити малому й середньому бізнесу». Про це вона написала у Facebook 25 червня.

«Українська економіка падає в прірву. У нас є два варіанти виходу: перший пропонують провідні економісти світу – це емісія. Ці механізми вже почали використовувати такі країни, як США, Великобританія, Угорщина. […] Що можна зробити вже сьогодні, якщо діяти в інтересах українського бізнесу і громадян? Роздати по 3 тис. грн кожному українцю, видати безкоштовні кредити малому й середньому бізнесу, дофінансувати житлове будівництво, будівництво доріг і великі інфраструктурні проєкти, тим самим уникнувши повторення кризи 2008 року», – заявила нардепка.

На її думку, «для фінансування всіх цих програм держави оголошують емісію».

«Але це невигідно тим, хто хоче продовжувати на вас заробляти. А це значить, вас будуть лякати, що емісія призведе до гіперінфляції та повернення в 90-ті, але ці страшилки не відповідають об’єктивному стану речей і є цинічною брехнею. Адже на сьогодні ВВП країни вдвічі більший, ніж тоді, а золотовалютних резервів набагато більше, ніж навіть п’ять років тому. Страшніше буде нічого не робити й потрапити у спіраль дефляції, яка призведе до масового безробіття, закриття виробництв, нестабільної економіки і масових заворушень», – стверджує Буймістер.

Емісія – збільшення грошової маси в обігу. Якщо обсяг емісії відповідає зростанню ВВП країни – це не призводить до негативних наслідків; проте, якщо грошова маса зростає швидше за ВВП, це загрожує девальвацією національної валюти та фінансовою кризою (як було, наприклад, у Венесуелі).

Проти емісії як засобу покриття дефіциту держбюджету виступав Національний банк України. Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб зазначав, що запуск друкарського верстата завдасть економіці більше шкоди.

«Україна вже мала в минулому достатньо негативні епізоди в 90-х, у 2008-му і 2014 році, коли безудержне фінансування дефіциту державного бюджету монетарними засобами, тобто емісією, призводило до всіх цих негараздів. Не хотілося б знову ж випускати із пляшки джина інфляції і девальвації, коли збільшуються витрати бюджету, які знову фінансують дефіцит монетарними засобами. Це шлях в нікуди, це бумерангом повертається в економіку, і, перш за все, страждають люди», – зазначав він.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist