Політика

Нардепи погрожують силою привести Венедіктову на засідання ТСК у справі Гандзюк

0

Народні депутати, члени тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування нападів на активістів Катерину Гандзюк та Сергія Стерненка, готові піти на силовий привід свідків на засідання ТСК.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Про це йдеться у матеріалі #Букв “Справа Гандзюк. Чому активісти пікетують Венедіктову, а ТСК хоче її допитати”.

Так, 29 квітня голова Офісу Генерального прокурора Ірина Венедіктова не прийшла на засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування нападів на активістів, бо їй не забезпечили безпеку.

Варто зазначити, що представники парламентської Тимчасової слідчої комісії запросили Ірину Венедіктову та Івана Баканова на своє засідання, яке має відбутися 30 квітня о 17:00.

На цьому ж засіданні у якості свідків мають заслухати процесуальних керівників у справі Катерини. А у разі їхньої неявки депутати обіцяли використати нові повноваження депутатських слідчих комісій і силою доставити свідків на засідання ТСК. Також перспектива фактичного допиту депутатською слідчою комісією може загрожувати й самій Венедіктовій.

“Є інтерв’ю Трепака, де він говорить, що голова ОГПУ вчиняла на нього тиск (йдеться про вимогу оголосити підозру активісту Сергію Стерненку в умисному убивстві – ред). І є протокол, в якому прокурори цей факт зафіксували. Ми звернулися до Офісу генпрокурора, аби вони цю інформацію підтвердили чи спростували й надали нам копію цього протоколу. На що в ОГПУ сказали, що їм потрібно ще 30 днів часу, аби надати нам документи. Однак якщо пан Трепак підтвердить цю інформацію під протокол, якщо ми побачимо документи з Офісу генпрокурора, то ми будемо уже як свідка для дачі пояснень викликати і пані Венедіктову”, – заявив у коментарі #Буквам голова ТСК у справі Гандзюк, депутат від фракції “Слуга народу” Ігор Василів.

Раніше повідомлялося, що Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова обурена тим фактом, що під її будинком правозахисники влаштували акцію протесту, звинувачуючи її в “зливі” справи Катерини Гандзюк.

Вона сказала, що вже почався процес ознайомлення з матеріалами слідства.