Блоги

Навіщо їм Шарій?

0

Активність фан-клубу певного відеоблогера, відомого нам під пафосним найменуванням «Партія Шарія», не помітити просто важко. Канали новин рясніють повідомленнями про сутички з націоналістами, побиття шанувальників блогера Шарія та про їхні акції спрямовані проти президента Зеленського. Виглядає все як мінімум, дивно. Рік тому фан-клуб Шарія вельми натхнення агітував українців за Зеленського і постійно влаштовував провокації на акціях Петра Порошенка. Що змінилося?

Зразу оговорюся, обговорювати особу живущого в Нідерландах колишнього хронічного ігромана Шарія сенсу нема як таке. В українські блогосфері він з’явився давно і відомий як агресивний маніпулятор і поширювач проросійських тез. Поява Шарія у політиці – наслідок ідеї про «керівника не з системи» і «нових облич», яку у свідомість українських громадян вживляли довгі роки. Очевидно, проект «Шарій» в українському політикумі просуває далеко не сам блогер на пожертвування прибічників – такі казки розкажіть комусь іншому.

Факти такі. Під час прес-конференції президента Зеленського, акредитацію здобули зразу два представники видання «Шарій.нет», в той час як за бортом лишилися відомі ЗМІ, такі як «Україна молода». Після скандалів пов’язаних із серією побиттів шанувальників Шарія, «Опозиційна платформа – За життя» Бойка-Медведчука офіційно заявила, що не вважає «партію Шарія» своїми конкурентами, а розглядає їх як союзників. Шарій відповів взаємністю. Обмін люб’язностями відбувся на тлі падіння рейтингу «Слуги народу» і особисто Зеленського, і водночас – явного зростання рейтингів ОПЗЖ, викликаного як раз бійками фан-клубу Шарія з націоналістами. Рейтинг самої «Партії Шарія» при цьому лишився практично незмінним – на рівні 2%. Тобто по-факту, фан-клуб Шарія здобуваючи синці і травми, наганяє рейтинг ОПЗЖ.

Нічого дивного. Давно відомо, прихильники Росії, а саме вони становлять переважно фан-клуб Шарія («Шарій – це Медведчук для молоді» – кажуть на соцмережах), в масі своїй люди консервативні. Ексцентричний блогер Шарій – явно не герой їхнього роману. На минулорічних виборах симпатії проросійських громадян завоювали дві політсили – ОПЗЖ та «Слуга народу». Давно відомо, що у «Слузі народу» 45% прихильників за зближення з Росією, ще 45% – за інтеграцію в НАТО і ЄС. Те, що це призведе до конфлікту – очевидно було від самого початку. Очевидно, демонстрація фан-клубом Шарія тези «влада не здатна протистояти радикальним націоналістам» призводить до розчарування частини виборців «Слуги народу» і переходу їх симпатій до ОПЗЖ. І схоже процесу цьому сприяє сама Банкова – знову таки згадаємо прес-конференцію Зеленського. Але з якою метою?

Відповідь – у історії. Єдиним президентом Незалежної України якому вдалося обратися вдруге був Леонід Кучма. Він протиставив себе силі, за яку НІКОЛИ не проголосувала б патріотична частина суспільства – комуністам. Результат відомий. Наразі рейтинг «Слуги народу» падає, і цього не уникнути. Як можна вийти з ситуації? Уявимо собі на мить, що завтра у другий тур виборів вийдуть Зеленський і Бойко – за кого масово проголосують прибічники Порошенка та Тимошенко? Можливий ще й інший сценарій. Якщо рейтинг Зеленського впаде до показника настільки критичного, що стане загрожувати виходу у лідери «ЄвроСолідарності» Порошенка, можливі дострокові вибори, після яких у Верховній Раді буде створена коаліція з «Слуги народу», ОПЗЖ і… «Партії Шарія». Спільними силами його в Раду проведуть. Нереально? Давайте дочекаємося виборів до Київради, і подивимося в коаліцію з ким увійде «Удар» Кличка. Сигнали надходять украй загрозливі.

Реальність така. Вуличним політкам пересічний українець співчуває, але обирати воліє політиків так би мовити «серйозних», без скандальної вуличної слави. Свіжий приклад – партія «Самопоміч», яка як ніхто була активна в часи Петра Порошенка на вулицях, проте не пройшла навіть до ВР. Очевидно, фан-клуб Шарія виконує для ОПЗЖ абсолютно ту саму роботу. Тільки пересічні прихильники Шарія про це не здогадуються.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist