Політика

Навіть після прийняття “антиколомойского” закону траншу МВФ не буде: журналіст розповів, з чим намудрували “слуги”

0

Популярний український блогер і журналіст Дмитро Вовнянко в своєму блозі пише про те, що сьогодні для українців є дві новини. Перша погана — якщо завтра монобільшість внесе до Верховної Ради законопроект про визнання анексії Криму і буде за нього голосувати — анексію Криму буде визнано. Заблокувати такий законопроект поправками опозиція вже не зможе. Перше читання цього закону прийняли ще восени, але тоді «слуги» нарвалися на критику громадськості і дали задню.

Вовнянко зазначає, є і хороша новина. Монобільшість ще раз показала, що її фактично більше немає. За «протипоправочний» закон проголосували лише 204 нардепа від «слуг». Решта 50 президентський закон проігнорували. Ось тільки це не врятує владу і траншу МВФ навіть може не бути після того, як буде проголосований «антиколомойский» закон.

Вся справа в тому, що монобільшість прийняла бюджет, в якому дефіцит збільшений до 7,5%, чого не було навіть під час найбільш гострої фази зимової кампанії 2014-15-го років, коли Москва валила гривню і перекривала газ.

Таке збільшення бюджету — вже порушення домовленостей з МВФ. Таке збільшення дефіциту з МВФ ніхто не обговорював. Тому, є всі побоювання, прийняття «антиколомойского» закону — це мертвому припарка.

«Розумієте, не можна бути одночасно і з МВФ, і з Ігорем Валерійовичем. Можна тільки або — або. Бо «з МВФ і з ІВК» означає насправді «лише з ІВК». На жаль — нереально пояснити це дилетанту на чолі держави», — резюмував журналіст.