Політика

“Не дати жодного шансу мародерству Кремля”: Порошенко закликав провести в Білорусі дострокові президентські вибори

0

П’ятий президент України, нардеп Петро Порошенко відреагував на масові протести в Білорусі проти Олександра Лукашенка і закликав провести дострокові президентські вибори.

Про це Порошенко заявив в своєму відеозверненні.

За словами експрезидента, «білоруська влада повинна знайти відповідь на вимоги білоруського суспільства, яке прагне і готове до демократичних змін у житті держави».

Порошенко вважає, що насильству і масовим репресіям немає місця в сучасному цивілізованому світі.

«Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство проти своїх громадян і водночас не допустити провокацій і підбурювань до насильства», – сказав він.

Колишній президент закликав звільнити з в’язниць і місць утримання політичних в’язнів, мирних протестувальників, а також припинити переслідування політичних опонентів і забезпечити інклюзивний і відкритий діалог влади з білоруським суспільством.

Порошенко заявив, що в Білорусі потрібно оголосити про проведення дострокових президентських виборів з широким залученням БДІПЛ/ОБСЄ та Ради Європи, запросити для спостереження представників провідних міжнародних організацій і структур.

П’ятий президент закликав українську владу в контакті з партнерами в Люблінському трикутнику призначити спецпредставника України з Білорусі.