Новини

“Не припиняйте війну в голові!” Ярош застеріг від трьох сценаріїв капітуляції України

0

Командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош закликав владу не погоджуватися на варіант поразки в боротьбі з ворогом. Він побоюється реалізації трьох сценаріїв капітуляції перед Росією, які знищать Україну.

Свою думку з цього приводу він висловив у дописі на Facebook у шосту річницю завершення Революції Гідності.

“Не варто починати будь-яку величну справу з думкою про поразку. Тоді вона буде приречена. Не треба “припиняти війну у своїй голові”, коли вона ще реальна і її вогонь може охопити всю територію держави. Не можна пацифікувати і “умиротворювати” свій народ, який шість років веде Священну війну, постійно скиглячи “про втому”, “неможливість перемоги зі зброєю в руках” і “неймовірно сильного противника”, – обурився Ярош.

За його словами, така риторика правителів призводить до деградації й деморалізації суспільства, внутрішнього заколоту і відкриття психологічних воріт для військ ворога. Все це в сукупності в результаті приводить націю тільки до капітуляції та поразки.

Ярош припустив, що такий катастрофічний для України сценарій може бути реалізований трьома способами.

  • Відмова влади від повернення під контроль держави окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму.
  • Ціннісна капітуляція, тобто прийняття ворожого “русского міра” українською владою, політикумом та суспільством.
  • Прихід до влади прокремлівського політико-фінансово-інформаційного угруповання за рахунок проросійського електорату з окупованих Росією, а в перспективі повернутих територій.

Ярош наголосив, що це призведе до втрати незалежності держави, національної ідентичності та глобальних перспектив українського народу. Разом з тим він висловив упевненість, що в українців є великий шанс на те, щоб відстояти свою свободу.

“Українцям є що протиставити всім цим можливим варіантам. Добре вивчивши ворога, маючи чіткий план звільнення і відродження, шляхетні завдання і цілі, величну мету – побудова української самостійної соборної держави, усвідомлюючи небезпеки і можливі проблеми, український народ здатний здобути бажану перемогу. До того ж у нас є громадяни, готові на самопожертву в ім’я нації та держави. І це наш головний ресурс. Підтвердженням цьому є Революція Гідності та війна за незалежність”, – обнадійливо підсумував лідер УДА.