Суспільство

Не*** шастать: У київському аеропорту не пустили в Україну туристів з георгіївською стрічкою

0

У аеропорту “Бориспіль” прикордонники не пустили в Україну двох іноземців – громадян Німеччини та Росії. На рюкзаку хлопця була георгіївська стрічка, яка заборонена у нашій державі. Прихильникам російської агресії довелося повернутись назад у Берлін, передають Патріоти України.

З “колорадською” стрічкою був саме громадянин Німеччини. Він пояснив, що це подарунок від друга з Росії. Про інцидент повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби. Хлопцеві 25-26 років, а його супутниці, громадянці РФ, 21-22 роки. Вони прибули разом рейсом з Берліну й тепер повернуться назад. Вряд чи ці молодята не знають, що означає такий символ.

Чому в Україні заборонена георгіївська стрічка?

Це геральдичний елемент, що використовувався в системі державних нагород Російської імперії у другій половині 18 — початку 20 століть. Чимало українців, які служили в імперській армії були відзначені орденом святого Георгія. Але сьогодні це символ російської агресії – георгіївські стрічки (їх ще називають “колорадськими”) використовують проросійські бойовики на Донбасі, а у Росії це обов’язковий елемент, який використовують аби продемонструвати військову силу країни-окупанта. З 2017 року цей символ заборонений в Україні