Війна

Не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку

0
Ми прекрасно розуміємо, навіщо Зеленський хоче тягати Порошенка по судах – скільки б сам президент не заперечував відсутності у нього таких намірів

Це, по-перше, прагнення домогтися підняття свого рейтингу, зупинити його постійне падіння.

По-друге – задовольнити особисту антипатію, яку він і не приховує.

По-третє, задовольнити особисту антипатію і спрагу помсти Ігоря Коломойського. Відносини з ним після прийняття “банківського закону” у Зеленського погіршилися і він цілком може розраховувати, що олігарх оцінить його завзяття.

По-четверте, задовольнити особисту антипатію Володимира Путіна. Зеленський може сподіватися, що розправа над Порошенком зворушить кремлівського правителя і той піде на поступки – ну, хоча б зволить ще раз зустрітися.

Можливо, є ще якісь, більш дрібні причини. Я їх не хочу навіть перераховувати. Адже ясно головне – що боротьба з Порошенком не має нічого спільного ні з правосуддям, ні – а про це говорить зміст звинувачень – з боротьбою з корупцією.

Найголовніше – не вірним є сам розрахунок. Те, що зараз відбувається – чергова дурість.

Рейтинг так не піднімеш. Більш того – цей рейтинг нічим вже не можна підняти. Дуже скоро холодильник здобуде остаточну перемогу над телевізором. Дуже скоро вчорашні прихильники Зеленського його зненавидять. Ось до цього потрібно готуватися – до того, як вижити в атмосфері загальної ненависті.

Порошенку від всієї цієї безглуздої комедії гірше не буде. Своїми переслідуваннями команда Зеленського тільки зміцнює його авторитет як лідера опозиції і національно-демократичного табору. Зміцнює навіть у тих, хто може не любити Порошенка. Своїми переслідуваннями Зеленський “вбиває” Тимошенко і Вакарчука, як колись Янукович своїми переслідуваннями Тимошенко перетворив всіх інших проукраїнських політиків просто на її попутників. Тому задовольнити свою антипатію теж не вийде.

І не вийде задовольнити Коломойського. Інтереси Коломойського і інтереси України зараз є діаметрально протилежними. І якщо ти президент України, тобі з ним не домовитися. Саме тому стався конфлікт Порошенка і Коломойського. Саме тому почалося охолодження із Зеленським.

І не вийде задовольнити Путіна. Путін, як і раніше, має намір воювати. Йому не Порошенко потрібен, йому Україна потрібна. Причому вся.

Нічого не вийде. У цій ситуації президента очікує, по-перше, крах. По-друге, крах. По-третє – крах. І по-четверте – крах. Але ж Зеленський – український президент і ніхто не бажає йому краху. Ніхто не бажає краху Україні.

Саме тому все залежить від самого Зеленського. Він повинен просто спробувати оцінити ситуацію, у якій опинився. І зрозуміти, що без міцного союзу з українськими патріотами і державниками нічого не буде. Якщо ти не знаєш що робити з владою, поділися з професіоналами. І не з олігархами, не з пройдисвітами. Із професіоналами і патріотами.

Януковичу це теж говорили. Він почав думати тільки тоді, коли мільйони вийшли на вулиці – та й тоді нічого не зрозумів. Чим це завершилося для нього і для країни, ми знаємо.

Не варто перетворюватися на Януковича у блазенському ковпаку.

Віталій Портников

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist