Суспільство

Нефьодов про звільнення: Почалася реальна реформа, і “ходаки” до Зеленського вирішили її згорнути

0

Корупція на митниці і не тільки небезпечна для України ще й тим, що на нас може напасти Путін, адже корупція роз’їдає армію і державне управління, каже ексчільник Митниці.

Член партії “Голос” та колишній керівник Держаної митниці Макс Нефьодов в гостях у “Рандеву” розповів про те, як дізнався про своє звільнення з посади чільника митниці і як пояснює цей крок Зеленського.

“Я дізнався про своє звільнення, коли випадково опинився на засіданні Кабміну”, – говорить Нефьодов і додає, що звільнили не тільки його, а й усю його команду – заступників Нефьодова, які прийшли з бізнесу.

На запитання, у чому була причина звільнення, Нефьодов сказав: “Через те, що на митниці почалася реальна реформа, контрабандисти і “ходаки”, які ходили до Зеленського, до прем’єра, до міністра фінансів, вони вирішили цю реформу згорнути. Чорні потоки почали виходити на світло і це багато-кому не сподобалося”.

Колишній керівник Держаної митниці розовів, що план реформи, яку він пропонував владі, мав би тривати 1,5 років, це не можна зробити за тиждень.

Він сказав: “Не думаю, що це рішення якоїсь однієї людини, а це загальне ставлення до того, що реформи мають бути швидкі, прості і популярні… Ну напевно було прийнято рішення, що давайте ці складні незрозумілі реформи – стоп, проекти Нефьодова ми скасуємо, повернемо старих керманичів, вони більше кричать. І вони в ручному режимі зберуть більше грошей. В результаті ми маємо ситуацію, коли ні реформи, ні грошей, мені справді сумно, і не за свої кар’єрні успіхи, а сумно, що ми втратили можливість реформи митниці і втратили, і втратили, бо реформа такої великої системи – це довіра”.

Нефьодов також сказав, що для нього це історія не про його звільнення, а “історія про реформу митниці, яку нарешті треба зробити”, бо там, і далі процвітатиме корупція, бо звідти завжди будуть вимиватися мільярди.

Нефьодов також вважає, що корупція – небезпечна для України: “Іноді у Facebook в коментарях аргументують, що без невеликої частки корупції Путін буцімто на нас нападе – ні, Путін на нас може напасти, тому що в нас є ця корупція. І ця корупція роз’їдає і армію, і нержавне управління, і медицину, і розвідку, і багато чого іншого”.