Суспільство

Нефьодов жорстко відповів на критику Зеленського

0

Звинувачення на адресу митниці, яка нібито недостатньо наповнювала бюджет України за попереднього керівництва, безпідставні, тема “недоборів” потребує пояснення з цифрами. Про це 20 травня написав у Facebook колишній голова Державної митної служби Максим Нефьодов, пише видання Гордон.

На пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що бюджет недорахувався десятків мільярдів гривень через неефективну роботу митниці, контрабанду та хабарництво. Водночас сам Нефьодов, за словами глави держави, “нормальна людина”.

Ексголова відомства навів графік, згідно з яким планові надходження у грудні – квітні мали становити 163,3 млрд грн, а реальні оцінюють у 134,3 млрд. Отже, виходить “недобір” до 29 млрд грн, але його причини на поверхні, вважає Нефьодов.

“16 млрд грн – це курсовий ефект. Заїхало дизеля на $100, але в бюджет намалювали прогноз 27,5 [гривень за долар], а за фактом мали 25. Хто винен? Ну не ті ж, хто бюджет планував. Ясно, що митниця винна”, – іронізує ексчиновник.

Ще 22 млрд було втрачено через падіння цін на енергоносії і кризу, через яку зменшилися капітальні інвестиції та імпорт обладнання; окрім того, показники падали через закриття кордонів, пов’язане з пандемією коронавірусу, заявив Нефьодов.

“У бюджеті оптимістично прийняли зростання імпорту на 11,3%, а за фактом він упав на 2,2%. При цьому всі “контрабандноризикові” категорії виросли, але газу і прокатних станів завезли суттєво менше. Хто винен? Митниця, яка не змусила [бізнесмена Ріната] Ахметова імпортувати обладнання і не змусила Китай не закривати свої порти?” – написав він.

Водночас 9 млрд грн “плюса” у графіку – це ефект зростання ефективності роботи команди ДМС, підкреслив колишній керівник відомства.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist