Суспільство

Немає підтримки: Фермери в Україні зникають як клас

0

Фермерські господарства в Україні почали стрімко зникати, і до кінця 2020 року їх кількість може критично скоротитися. Причина – відсутність підтримки з боку держави, інформує 24 канал.

Так вважає ексголова Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич. В коментарі APnews він заявив, що зараз дуже складна ситуація:

В Україні немає державної підтримки дрібних фермерів-виробників. І вони залишаються наодинці зі своїми проблемами. Наприклад, коли стається неврожай через погодні негаразди. Про це вже всі знають і враховують у своїй роботі. Але бувають випадки, коли людина сподівається на позитив, однак відбувається біда – як на Одещині в Кілійському районі, де людина втратила практично все… 66-річний фермер Володимир Сердюченко з одеського села Шевченкове вкоротив собі віку, бо посуха знищила його урожай і спричинила катастрофічні збитки. Чоловік мав 150 гектарів орендованої землі і повинен був виплатити односельцям за паї. Загалом фермер мав борг близько 1 мільйона гривень.

Як держава має допомагати фермерам

Іван Томич вважає, що найдієвішим механізмом захисту фермерів є страхування. Але воно доступно не всім.

“На сьогодні лише 2-4% фермерів мають можливість і страхують свої посіви”, – шокує цифрами агроексперт. Але якщо страхування не буде, трагедії, аналогічні одеській, можуть повторюватися.

Що планує Уряд?

Кабмін України прийняв рішення про виплату компенсацій аграріям, які втратили врожай через несприятливі погодні умови, – по 4,5-5 тисяч гривень за гектар.

Щоб отримати компенсацію, підприємець АПК має: підтвердити свій статус; надати статистику площ; представити підтвердження від Гідрометцентру про форс-мажорні погодні обставини; надати актування земель від комісії на рівні місцевих адміністрацій.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на "Колумніст"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік! 👇🏻👇🏻👇🏻

facebook.com/columnistua