Новини

Невзоров: Щойно Донбас перестане бути потрібним Україні, він одразу ж перестане бути потрібним Росії

0
Росія почала агресію на Донбасі тільки через бажання позлити й подражнити Україну, заявив в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону російський журналіст Олександр Невзоров.

Російський публіцист Олександр Невзоров вважає, що Росії Донбас не потрібен – щойно Україна перестане про нього говорити, керівництво РФ теж утратить інтерес до цієї теми. Таку думку він висловив в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“Я цю думку висловлював ще три роки тому: щойно Донбас перестане бути потрібним Україні, він одразу ж перестане бути потрібним Росії. Тому що все, що робить із ним Росія, – це суто через бажання позлити, подраконити, подражнити якось, намутити, як то кажуть…” – припустив Невзоров.

Але, на його думку, керівництво України не може відмовитися від Донбасу.

“Ви не зможете цього зробити. Тому що [президент України Володимир] Зеленський – він же ранимий. І він, можливо, це розуміє, але йому ніколи не дозволять опустити руки ті сили, які теж в Україні досить впливові і значущі. Вони від нього будуть весь час вимагати дій щодо Донбасу. Подивимося, як він поводитиметься… Розумієш, для того, щоб нічого не робити, потрібен такий грандіозний політичний досвід, потрібна така мужність, така мудрість і така витримка, якої не може бути в політика такого юного. Ми ж бачимо сліди молока на вустах. І ми до цього ставимося із симпатією й розумінням. Ми розуміємо, що нічого іншого історія на цей момент не могла запропонувати Україні, це те, що треба. Але молоко ж помітно”, – сказав публіцист.

Він вважає, що Донбас для РФ – іграшка, вона викине її, щойно Україна почне ігнорувати цю тему.

“Потрібно було б виявити з Донбасом небачену, неймовірну витримку. І щойно її було б виявлено, Росія негайно б цю іграшку, цих злочинців забула б, наплювала б і викинула”, – вважає Невзоров.

На його думку, на Донбас чекає доля Придністров’я – депресивного й розгромленого регіону.

“А доля Донбасу зрозуміла: це Придністров’я-2, депресивний, розграбований, розгромлений регіон, у якого був якийсь романтичний період для одних, для інших він був періодом приниження, болю і крові. Доля Придністров’я… Ми чуємо дзвін їхніх пластмасових грошей, які вони використовують для внутрішніх платежів. Ми розуміємо, що в людей, які там живуть, ні надій, ні перспектив немає. І що вони все одно підуть назад до Молдови. Це кажу тобі я, герой Придністровської війни (Невзоров заявляв, що на початку 90-х брав участь у збройному конфлікті у Придністров’ї, виступав на боці сепаратистів. – “ГОРДОН”)”, – сказав публіцист.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Зеленський вступив на пост президента у травні 2019 року. Встановлення миру в Україні він називав метою свого президентства.