Політика

Офіс президента намагається приховати, яким чином були витрачені кошти з COVID-фонду, – ЗМІ

0

Як інформує ІнфоРезист, Офіс президента відмовився розкривати звітність свого Фонду по ліквідації наслідків COVID-19. Про це пише видання Kyiv Post, яке відправило в ОП відповідний запит.

Журналісти попросили надати перелік спонсорів і медзакладів, які отримали допомогу. Однак відповіді виданню не надали, аргументувавши це тим, що фонд при Офісі президента приймав пожертви від приватних осіб і компаній, тому публікувати імена вони зможуть лише з їхньої згоди.

Kyiv Post запитав у бізнесменів про їхні внески. Зокрема, понад 156 млн грн на боротьбу з COVID-19 Фонд отримав від бізнес-групи Віктора Пінчука «Інтерпайп», «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косюка і від компаній бізнесмена Андрія Ставніцера. Ще 28 млн грн надійшли від трьох бізнесменів з Дніпра: Геннадія Буткевича, Євгена Єрмакова і Віктора Карачуна – власників мережі супермаркетів «АТБ». Власник Vodafone України Насіб Гасанов виділив 10 млн гривень.

У той же час благодійний фонд «Корпорація Монстрів», який за сприяння ОП займався збором фінансової допомоги від бізнесменів, отримав майже 363 млн гривень. Про це повідомила виданню засновник фонду Катерина Ножевнікова.

Засновник фонду «Прайм» Борис Баум, у свою чергу, зазначив, що зібрав близько 50 млн гривень.

Всього ці два фонди зібрали 413 млн гривень. При цьому в ОП відзвітували тільки про 375 млн гривень.

  • У березні президент Володимир Зеленський зустрівся з бізнесменами та попросив їх «скинутися» грошима на боротьбу з коронавірусом.
  • На початку травня заступник голови ОП Кирило Тимошенко показав звіт про діяльність фонду, згідно з яким, загальний бюджет фонду склав 374 млн 620 тис. грн.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist