Новини

Окупанти “ДНР” відмовилися від “державного” статусу української мови

0

У самопроголошеній «Донецької Народній Республіці» відтепер не будуть вважати українську мову «державним» на підконтрольній території, повідомляють російські засоби масової інформації. В тому числі, відомо, що сьогодні були внесені поправки в так звану «конституцію ДНР», згідно з якими за російською мовою закріплений статус єдиного «державного».

А ось згадка про українську мову було вилучено з формулюванням, що за шість років «застосування української мови як державної дотепер не знайшло практичної реалізації».

Примітно, що раніше в окупованих районах Донецької області «державними мовами» було прийнято вважати російську та українську. Також в січні стало відомо, що самопроголошена «Донецька народна республіка» приступила до конфіскації автомобілів з українськими номерами. Уже кілька років окупаційна влада змушують місцевих жителів робити місцеву «реєстрацію» транспортних засобів.

Також вчора Служба безпеки України оголосила підозру так званому «керівнику фонду держмайна ДНР» Сергію Кайді, призначеного в 2015 році, за участь в екстремістській організації.