Суспільство

Операція “Баум” 3.0: як засоби захисту продавалися держкомпаніям за подвійною і потрійною ціною

0

Маски, які представники Офісу президента завезли в Україну за завищеними цінами, прикриваючись гуманітарними вантажами, продавали втридорога на тендерах і державним установам, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Про це у третій частині свого розслідування щодо операції “Баум” написала у Facebook журналістка Світлана Крюкова.

За її даними, всі комерційні вантажі, які в медійній площині подавалися Офісом президента як гуманітарні, були продані. Як приклад Крюкова навела державні закупівлі, в рамках яких компанія “Укргазвидобування” за двома договорами від 22 квітня купила маски, респіратори і дезінфектанти без зазначення кількості кожного найменування на загальну суму в 58 млн гривень ще й з ПДВ.

Операція "Баум" 3.0: оточення Зеленського наварило десятки мільйонів на "гуманітарних" масках

Операція “Баум” 3.0: оточення Зеленського наварило десятки мільйонів на “гуманітарних” масках

“Якщо перший уряд профанів продав з країни всі маски на експорт, то другий почав завозити все це назад, тільки втридорога. У розрахунку на дурня, на те, що ніхто нічого не зрозуміє, ніхто нічого не дізнається. Гуманітарні вантажі виявилися негуманітарними, хоча розмитнювалися за нульовою ставкою і без ПДВ”, – висловилася журналістка.

“Хороша історія про те, як Офіс президента сприяв контрабанді засобів індивідуального захисту, звільняючи вантажі від мит і ПДВ. А потім посприяв у придбанні цих самих засобів індивідуального захисту держкомпаніями за подвійною, а в деяких випадках за потрійною ціною. Ось де чорт і деталі”, – підсумувала Крюкова, пообіцявши продовжити резонансне розслідування.

OBOZREVATEL писав, як усе починалося:

  • журналісти дізналися, що оточення президента Володимира Зеленського в розпал карантину займається контрабандою товарів медичного та іншого обладнання на чартерних рейсах із Китаю.
  • Операція отримала назву “Баум” – на честь бізнесмена Бориса Баума, претендента на посаду глави нової Комісії з регулювання азартних ігор в Україні, який стоїть за цими схемами разом із Кирилом Тимошенком, заступником глави Офісу президента України. Пізніше журналістка Світлана Крюкова повідомила, що Баум отримав українське громадянство саме завдяки Тимошенку.
  • У мережі опублікували документи про гуманітарні рейси з Китаю в Україну, частина товарів у яких опинилася комерційного призначення. Але таке перевезення не може здійснюватися за дипломатичними каналами.
  • Публікації про спекулятивні угоди Офісу президента, на нашу думку, стали причиною найбільшої в історії OBOZREVATEL DDoS-атаки на нашу редакцію.
  • У розпал атаки новоспечений власник українського паспорта Баум написав повідомлення і переказав “вітання” главі редакційної ради OBOZREVATEL Михайлу Бродському. Це можна сприйняти як його розправу за публікацію викривальних матеріалів.

    Що стосується Кирила Тимошенка, то про його причетність заявив і альтернативний Telegram-канал “Темний лицар”. На кібератаки заступник голови ОП нібито витратив особисті гроші.

  • 2 травня кіберполіція України прийняла заяву редакції про найсильнішу хакерську атаку за весь час існування видання.

Ми не зупинимося і надалі боротимемося з мародерством, а також писати правду!