Суспільство

“Опитування Зеленського” проводять діти. Геращенко вимагає у дружини президента відпустити їх додому

0

Ініційоване президентом України Володимиром Зеленським “всенародне опитування” на низці виборчих дільниць, де 25 жовтня проходять вибори, проводять неповнолітні. Про це заявила співголова партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

“Костопіль, Рівненська область. Дитині 14 років! Залучена до псевдоопитування Зеленського. Я публічно звертаюся до омбудсмена Людмили Денисової, дитячого омбудсмена Миколи Кулеби, негайно надати цьому правову оцінку”, – написала нардеп.


Геращенко підкреслила, що розуміє, що діти пішли працювати за 1000 гривень не від хорошого життя і не від завершення “епохи бідності”. На її думку, це ще огидніше, ніж передвиборча роздача гречки пенсіонерам. Нардеп звернулася до дружини президента Олені Зеленської.

“Шановна Олено! На жаль, ваш чоловік, який сьогодні повинен бути гарантом Конституції і захищати кожну українську дитину, насправді організував ось цю авантюру, коли підлітки, школярі залучені до псевдопитування, що є грубим порушенням і закону, і просто норм моралі”, – написала Геращенко.

Вона зазначила, що Зеленська не раз говорила про те, що в сфері її турботи знаходяться українські діти і Геращенко вірить, що перша леді України дійсно щиро за них переживає.

Нардеп закликала Зеленську “силою свого авторитету припинити цю ганьбу”, звернутися до чоловіка і “підконтрольних йому слуг” з проханням негайно “відпустити додому, до батьків” дітей і підлітків, які беруть участь у проведенні опитування.

У коментарях до посту Геращенко кілька людей також опублікували фото підлітків, яких вони помітили біля виборчих дільниць. Деякі писали про те, що потрібно повідомляти про такі випадки поліцейським.

Ряд користувачів і пабліков у соцмережах також опублікували фото неповнолітніх, які стоять у жилетах з написом “5 питань від президента”. Так, у Києві двох 16-річних дівчат перехожі вмовили залишити біля виборчої дільниці листки з опитуванням і піти додому.

Пізніше омбудсмен Людмила Денисова прокоментувала ситуацію з неповнолітніми, задіяними в опитуванні, в своєму Telegram-каналі.

Денисова нагадала, що Зеленський неодноразово говорив про те, що опитування буде добровільним і в ньому будуть брати участь волонтери. При цьому вона зазначила, що волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають у нашій країні на законних підставах.

“Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або опікуна”, – підкреслила омбудсмен.

Вона також уточнила, в яких випадках неповнолітні не можуть виступати волонтерами. Денисова підсумувала, що коли волонтерська допомога є добровільною і безкоштовною, діти можуть у ній брати участь.

12 жовтня Володимир Зеленський оголосив, що разом з місцевими виборами в Україні також проведуть всенародне опитування.
24 жовтня журналісти розповіли, як виглядатимуть і працюватимуть волонтери на всенародному опитуванні Володимира Зеленського.
Активіст Андрій Попик у Хмельницькому кілька разів проголосував на опитуванні Володимира Зеленського, волонтер був не проти.

Джерело: Інфорезист