Uncategorized

Опрацьовується скасування розділення платіжок за газ і його транспортування, щоб не дратувати українців, – Оржель

0

Кабінет Міністрів України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, працюють над створенням єдиної платіжки за газ.

Про це міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив в ефірі каналу ICTV 3 лютого, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

“Регулятор у нас незалежний, він має забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз напрацьовується, щоб усе ж таки не було окремих платіжок за транспортування і споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців”, – сказав він.

За словами міністра, у новій квитанції буде “правильно” відображено вартість транспортування і споживання газу.

Оржель зазначив, що тариф на транспортування газу – це так звана абонплата.

“Щоб уся велика інфраструктура [працювала]… Щоб український споживач у будь-який момент доби міг відкрити й отримати газ, який перебуває під тиском, це коштує грошей. Є ті витрати, які є умовно постійними, їх увесь час треба вкладати, навіть якщо ти не споживаєш”, – додав міністр.

24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановила нові тарифи на доставку газу і змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року плата за доставку видалена з рахунків за газ. Усі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Вартість цієї доставки обчислюється для кожного споживача окремо і визначається за формулою: спожитий за останній рік обсяг газу ділять на 12 місяців і множать на спеціальний тариф на доставку; цей тариф у кожному регіоні різний.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16