Суспільство

Орел Авакова напав на вчительку під час акцій протесту на захист мови під Верховною Радою

0

У соцмережах шириться хвиля обурення через поліцейського, що напав на вчительку української мови. Фото з акції проти ухвалення скандального закону Бужанського та русифікації освіти оприлюднило, зокрема, BBC Україна. На фотографії спецпризначенець гумовим кийком замахується на жінку-учасницю мирної акції.

Про це повідомля видання “Главком“.

Як з’ясували користувачі мереж, на фото – вчителька Наталія Без’язикова. Її син на Донбасі захищає державу від агресора.

“Людина, на яку замахнувся “недоросль” у формі, Наталія Без’язикова, вчителька молодших класів, яка вчить діточок бути справжніми, мама сина, який захищає Україну на Сході”, – пише Тетяна Яковлєва з Києва.

“Українські вчителі відвойовують право викладати українською мовою??? Абсурд? Тільки не в нашій країні! Наталія Без’язикова, ти мій герой ще з 14го!!!”, – пише у Фейсбук Лариса Мик з “Ветерано сервіс”.

Сама Наталія Без’язикова подякувала авторові фотографій за те, що він зафіксував, як силовики ногами били неозброєних учасників акції протесту. Вона пояснила, що намагалась захистити інших учасників акції, яких поліцейські били ногами

“Автор фото, які створили сьогодні шалений резонанс – Wladyslaw Musiienko. Дякую, змогла побачити події зі сторони. Для коментаторів з дивана докладаю – на мітингу була не за гроші, через паркани не лазила… До відповідальності мене?? Чи тих, хто гнався на “підмогу” колегам, які ногами били неозброєних хлопців з мирного мітингу за мову??? У мене була мета зупинити хоча б одного з них!”, – написала Наталія Без’язикова.

“Два дні прожиті недарма!!! На сьогодні – битва виграна, але війна триває! Але ж «хто борець, той здобуває світ» Навчальний рік 2020 почнеться без мовних змін!!!”, – пише інша учасниця акції на підтримку української мови Анна Курач.

Користувачі соцмереж також вимагають ідентифікувати і покарати поліцейського, який так негідно себе поводив.