Війна

Ось так вони “дотримуються перемир’я”: захисники розповіли про напружену ситуацію біля Оріхового

0

Окупанти нещодавно застосовували в бік позицій захисників Оріхового 120-міліметрові міномети, гранатомети, кулемети та стрілецьку зброю. Усі провокації ворог здійснює, прикриваючись мирним населенням. Калібрами, забороненими мінськими угодами, ворог цілить просто з житлових масивів.

Про те, яка ситуація біля Оріхового розповіли українські захисники. Детальніше – читайте в матеріалі журналістів 24 каналу.

Периметр довкола позицій всіяний вирвами та залишками боєприпасів. Днями окупанти обстріляли українську землю понад двома десятками 122-міліметрових снарядів.

Не соромиться працювати 122-ствольна артилерія, стрілецький, станковий гранатомети. Тут немає якихось рамок для них. Для них це величезний полігон на якому вони все випробовують, – розповів захисник ЗСУ з позивним “Бізон”.

Військовослужбовці зазначили, що обстріли можуть тривати протягом 1,5 – 2 години, не більше, потім вони замовкають. Завдання окупантів – не дати нашим позиціям окопуватися. Це становить велику загрозу для життя українських захисників.

“Снаряд калібром 122 міліметри із гаубиці Д-30 або 2С1 “Гвоздика” осколками може поранити особовий склад і навіть вбити. Вони нещодавно стріляли по нас. Загроза для життя особового складу. Ось так дотримуються вони перемир’я”, – поділився військовослужбовець Ярослав.


Снаряд, калібром 122-міліметри / Фото 24 канал

Захисники Оріхового свої позиції розташували в полях, якомога далі від цивільних. Окупанти ж облаштувалися просто в населених пунктах, звідки і ведуть вогонь.

Є ж багато людей, які фізично не можуть виїхати й залишаються прикутими до свого дому, до своїх ліжок. Усі ми люди. Ми не можемо відповідати у відповідь, навіть маючи такі думки, — сказав український захисник.

Вояки впевнені, що в складі піхоти терористичних військ діють місцеві найманці. Заборонену мінськими угодами зброю на них націлюють російські артилеристи.

“В кожного з них настане час, коли й до них таке прилетить у відповідь. Кожного з них чекає карма за такі подарунки. Ми на своїй землі. А вони приїхали сюди з Російської Федерації, то назад туди й поїдуть”, – впевнений військовий.

У разі загрози життю, зброя українських армійців теж не мовчить. За даними розвідки, унаслідок адекватної відповіді Об’єднаних сил, 13 квітня 2020 року троє окупантів зазнали поранення.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist