Новини

Особливий статус Донбасу не підтримують понад 60% українців, – опитування Центру Разумкова

0

62% опитаних українців не підтримують надання і закріплення в Конституції особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей

Як інформує Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.

“Більшість респондентів (62%) виступають проти надання і закріплення в Конституції “особливого статусу” окремих територій Донецької та Луганської областей (підтримують це лише 21% опитаних). Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою (68% її не підтримують, підтримують – 11%)”, – йдеться в дослідженні.

Водночас повернення територій “Л/ДНР” під контроль України силовим шляхом (відновлення військовою силою контролю України над територіями “ДНР” і “ЛНР”) підтримують лише 20% громадян (проти цього виступають 56%). Разом з тим, лише 13% підтримали б відокремлення територій, зайнятих “ДНР” і “ЛНР”, від України (не підтримують – 65,5%), лише 10% підтримали б визнання Криму російською територією в обмін на звільнення Донбасу (не підтримують – 70%).

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.