Блоги

Отакі паралелі

0

У нас через авантюрне викрадення корупціонера Чауса колосальна проблема не лише з Молдовою й Румунією. Більшу проблему маємо в себе вдома, а скоро можемо отримати болісні удари від колективного цивілізованого Заходу (Румунія вже змінила своє ставлення). Але цю тему будуть притишувати й гальмувати, доки РФ так явно брязкає зброєю на наших кордонах. За цей час вона трохи застаріє, втратить актуальність і негативний ефект міг би згладитися. Але є зацікавлені, щоб скандал не влігся й виникав з новою силою. Те, що його з часом візьмуть на озброєння рашистські пропагандисти й міжнародні лобісти, сумніву не викликає. Бо скандал дійсно епохального значення – викрасти в дружній іноземній країні особу, яка на даний час перебуває під захистом цієї країни (та ще й в екстрадиційному процесі) річ небачена.

Але раптом удар нанесли із середини країни. Є такий радник голови ОПи Михайло Подоляк – відомий брудний політтехнолог. Він запустив одну дуже тупу й провокаційну тезу, а проплачені ЛОМи (не перекладайте мені це лайно на ЛСД, ця наволоч – якрах ЛОМи) й боти почали рорзганяти. Йдеться про заяву, що викрадення Чауса – це геніальна спецоперація рівня подібних акцій Мосаду. А тепер розшифровуємо:
1. Попри факт встановлення осіб усіх учасників викрадення та явну приналежність декого з них до Головного Управління Розвідки й відомості про нараду з цього приводу в ОПі за участю керівника ГУР, ніхто Україні не висунув звинувачення в жорсткій операції спецслужби на території дружньої держави. Навіть факт вивезення Чауса в багажнику машини з дипломатичними українськими номерами не призвів до таких заяв. У Молдові прийняли лайт-варіант: це був злочин, організований ДЕЯКИМИ українськими владними персонажами, виконаний з використанням ДЕЯКИХ працівників спецслужб та дипломатів. Молдова вимагала лише консультацій і пояснень з цього приводу та зняття імунітету з одного воєнного аташе нашого посольства, який безпосередньо брав участь у злочині. Вони були готові навіть його розглядати лише, як фізичну особу… Заява Подоляка – це міжнародна явка з повинною від імені держави. Це твердження: ми, саме ДЕРЖАВА УКРАЇНА вчинили злочин. Це наші СПЕЦСЛУЖБИ скоїли. І ми ГОРДИМОСЯ й вихваляємося цим злочином!!!

2. Саме порівняння з спецопераціями Мосад – це дика безвідповідальність. Мосад викрадав нацистських злочинців, які скоювали засуджені Нюрнберзьким трибуналом злочини проти людяності й акти геноциду. Наші влада, ГУР і дипломати викрали рядового примітивного корупціонера, який і так очікував на екстрадицію та чіплявся вже за останню судову інстанцію.

Мосад викрадав злочинців, щоб їх віддати під справедливий суд у своїй країні. Попри драматизм і емоційність ситуації, суд Ізраїлю доказав свою справедливість і незаангажованість. Згадайте справу Дем’янюка. Коли його США видали ізраїльському правосуддю, там у суді не знайшли доказів його особистої вини в масових убивствах у концтаборі й звинувачуваного звільнили з-за ґрат та повернули в Америку. Коли мосадівці викрадали нацистського злочинця його негайно демонстрували всім своїм і світовим ЗМІ та передавали під суд. Наші викрадачі Чауса досі приховують, а можливо вже його й убили. Мотиви були цілком мафіозні. Чауса викрадали, щоб він не міг у разі офіційної екстрадиції дати непідконтрольному ОПі НАБУ свідчення проти заступника голови цієї ОПи Смірнова.

Мосад викрадав злочинців у недружніх і далеких держав, які відмовлялися співпрацювати з міжнародними організаціями й судами та відкрито переховували на своїй території нацистських злочинців. Ніколи Мосад не здійснив викрадень у Німеччині, Греції, Італії чи США, де за різними даними також могли переховуватися окремі винуватці. З дружніми (хоч відносно) країнами вівся юридично-дипломатичний діалог про притягнення до відповідальності й видачу звинувачуваних. Наші діячі скоїли особливо недружню дію проти дружньої держави та ще й після візиту президентки Молдови в Україну. Майя Санду двічі вимагала розмови із Зеленським у цій справі, але він її проігнорував.

Отакі паралелі. Справа викрадення Чауса – це вам не Мосад, це рашистські “солсбєргскіє турісти” в найпримітивнішому вигляді. А щодо заяви Подоляка, то мені б дуже хотілося вірити, що це лише від дурості й бажання догодити хазяїну. Але Подоляк не аж такий дурний, зате достатньо підлий і аж ніяк не проукраїнський технолог.

Тарас Чорновіл