Суспільство

Парламент повернув кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, але…

0

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, зокрема, впровадивши обмеження волі на термін до двох років, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, яка радить законопроєкт № 4460-д підтримали за основу 287 і 289 в цілому народних депутатів на пленарному засіданні в п’ятницю.

Зазначеним законопроєктом пропонується внести зміни до ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП), які уточнюють суб’єктів цього правопорушення.

Також зазначені зміни дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відрізнятимуться від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як зазначено в чинній редакції.