Політика

Павло Клімкін: “Більшість українців все одно знайдуть можливість поїхати за кордон…”

0

Допис ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна. Публікуємо допис в оригіналі. Орфографію та синтаксис збережено:

“Ранок почався з цікавої онлайн дискусії про українців, що працюють або хочуть працювати за кордоном. Навіть не про цинічне бажання частини нашої влади скористатися коронакризою і примусити працювати за смішні зарплати тут в Україні. Абсолютна більшість українців не довіряє владі і все одно знайдуть можливість поїхати за кордон. Річ в іншому.

По-перше, потрібно припинити ставитися до трудової міграції як до негативу. Країна, яка послідовно нищить малий та середній бізнес, не здатна сприяти створенню робочих місць, а після пандемії з’являться ще багато бажаючих працювати за кордоном. Різниця в зарплатах теж нікуди не подінеться. Трудова міграція буде частиною нашого життя на довгу перспективу.

По-друге, державі потрібно вилізти з пози страуса і почати займатися проблемами трудової міграції на рівні державної політики. Міністерство соціальної політики та МІГРАЦІЇ точно на часі. Для початку слід хоча б розібратися, що відбувається, а потім почати системно займатися проблемами від соціального і медичного страхування і пенсійного забезпечення до питань визнання кваліфікацій.

І по-третє, припинити використовувати принизливе визначення “заробітчани” і замінити його на загальноприйняте, наприклад трудові мігранти, працюючі за кордоном тощо.

У вільній країні кожен може працювати там, де хоче і як хоче. Це аксіома. У держави є вибір: допомогти тим, хто працює за кордоном, або перетворити трудову міграцію на еміграцію.” – пише Клімкін.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist