Блоги

Павло Клімкін: Створення “консультативної ради” дає можливість РФ сказати, що Україна визнає події на Донбасі “внутрішньоукраїнською кризою”

0

Ідея позбутися санкцій, не роблячи нічого взамін, стала для Росії нав’язливою. Вона завжди була такою, але використати для цього пандемію коронавірусу здається Росії дуже гарною ідеєю. Літаки в Італію та США, розмова президентів США та Росії про санкції, відчайдушна кампанія у всіх столицях, позбавлені сенсу проекти резолюцій в ООН про те, що санкції може встановлювати тільки і виключно Рада безпеки ООН, де власне Росія має право вето – все задіяне. І цю загрозу не варто недооцінювати.

На цьому фоні заява вчорашня заява російського МЗС – просто “шедевр”. Спроби Росії позбутися санкцій, які бачать абсолютно всі, там названо “пропагандистською качкою”, тобто вони звинувачують світ в тому, що, власне, роблять самі. Але зверніть увагу: та сама російська заява, де йдеться про санкції, присвячена домовленостям 11 березня у Мінську. Чорним по білому там говориться, що вони досягнуті завдяки “прямим контактам”, що проблеми в їхній реалізації виникли через Німеччину та Францію, а сторонами конфлікту є “Київ, Донецьк та Луганськ” і події на Донбасі є “внутрішньоукраїнською кризою”.

А тепер ще раз увага (!): коло замкнулося. Створення так званої консультативної ради дає можливість Росії сказати, що сама Україна визнає всі події на Донбасі “внутрішньоукраїнською кризою”, а значить санкції потрібно скасувати. Постачання Росією медичного обладнання – це піар підготовка до цього. Планами створення так званої консультативної групи ми самі конструюємо для Росії аргумент для скасування санкцій. Читайте самі заяву російського МЗС і робіть висновки.

Павло Клімкін