Новини

Пенсійний фонд можуть ліквідувати: у “Слузі народу” розкрили деталі

0

Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (входить у фракцію “Слуга народу”) заявила, що парламент допускає ліквідацію Пенсійного фонду.

“Ми зі свого боку думаємо про можливе перезавантаження форми існування ПФУ. Один із варіантів – ліквідація Пенсійного фонду”, – повідомила Третьякова в інтерв’ю zn.ua.

За її словами, функції ПФУ можуть передати Міністерству фінансів або Державному казначейству.

“Або перетворення ПФУ разом із фондами соціального страхування та безробіття на Національне страхове агентство. Цей план ми вже презентували спільно з урядом”, – резюмувала Третьякова.

Раніше до Верховної Ради внесли проєкт закону №2683, який передбачає обов’язковий для всіх українців перехід на накопичувальну пенсійну систему.

Які зміни очікуються:

  • обов’язкові внески від роботодавців – 2%;
  • обов’язкові внески від робітників – 1%;
  • за бажання робітника внески збільшуються, але якщо збільшує співробітник, то і роботодавець має збільшити паритетно;
  • максимальний розмір внесків – 9%, далі – суто за бажанням робітника;
  • систему персоніфікованих рахунків учасників обслуговує центральний адміністратор, який обирається на конкурсі;
  • створюється Пенсійне казначейство для акумулювання пенсійних внесків;
  • вимоги до всіх сервіс-провайдерів підвищені (наявність капіталу, досвідченого персоналу, процедур управління ризиками, комплаєнс та внутрішній контроль);
  • підвищена відповідальність обслуговувальних компаній, зокрема введена відповідальність кінцевих власників.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16