Політика

“Переживемо”, – Кулеба про відносини з Грузією після призначення Саакашвілі

0

На тлі призначенння Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ Грузія відкликала свого посла з України. У МЗС запевняють, що робитимуть все можливе для збереження стратегічних та дружніх відносин між країнами, інформує 24 канал.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Глава МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю LB.UA нагадав, що Саакашвілі – громадянин України, який і раніше тут обіймав державні посади.

Зі свого боку політик докладатиме всіх зусиль для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми і стратегічними.

Якщо ж з боку наших грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки, що ж, переживемо, а потім будемо відновлювати все втрачене, – сказав Кулеба.

За словами політика, жодна держава світу не може вказувати, куди призначати чи не призначати громадянина України. Водночас Кулеба наголосив, що відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини.

Ми розуміємо внутрішньополітичний контекст в Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина, – пояснив він.

Дмитро Кулеба також розповів, що вже розмовляв з міністром закордонних справ Грузії щодо позиції Тбілісі. “Це був дуже спокійний, зважена розмова, він мені пояснив позицію свого уряду”, – сказав Кулеба.

Грузія 8 травня відкликала свого посла з України через призначення Саакашвілі . Водночас міністр Давид Залкаліані зазначив, що попри таке рішення української сторони, “Грузія не розглядає розрив дипломатичних відносин з Україною або перегляд стратегічного партнерства”.

Що відомо про призначення Міхеїла Саакашвілі? Міхеїлу Саакашвілі спершу запропонували посаду віцепрем’єр-міністра з питань реформ. Проте Саакашвілі не заручився підтримкою на зустрічі з фракцією “Слуга народу”.

У Грузії одразу розкритикували ймовірність призначення Саакашвілі на посади у владі України. Вже 7 травня на сайті президента з’явився указ про призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ.