Суспільство

Петро Порошенко розповів про найважчі дні свого президенства

0

Найскладнішими днями за всю історію своєї президентської каденції Петро Порошенко вважає кінець серпня 2014 року, коли після наступу української армії і звільнення територій Росія розпочала повномасштабну військову операцію.

Про це п’ятий президент, лідер “Європейської Солідарності” розповів в ексклюзивному інтерв’ю Сергію Висоцькому на телеканалі “Еспресо”.

“Це було в останні дні серпня, коли Росія перейшла до повномасштабної агресії. А у нас від Іловайська до Києва не було жодного батальйону, який би зупинив хід військ аж до Києва, – крім одного батальйону прикриття атомної електростанції», згадує Порошенко.

«У нас були проблеми з бойовим чергуванням протиповітряної оборони. У нас не було резерву танків, не було справних БТРів. Не було для них ні акумуляторів, ні рацій, ні боєприпасів – нічого”, – констатував Порошенко.

“Це дуже непрості рішення, коли ти маєш тотальний дефіцит озброєння, боєприпасів, боєздатних частин, тримати лінію оборони, а ще й забезпечувати перехід в наступ”, – заявив Порошенко.

“Я надовго запам’ятаю 15-17 лютого 2015 року і вивід наших військ з Дебальцеве. Коли Путін був переконаний, що 8-10 тисяч, як він заявив публічно, наших військ в оточені. І ми не дали їм цього зробити завдяки героїчній мужності наших військових, в тому числі і комбригу 128-ї бригади, який отримав за цю операцію Героя України”, – нагадав Порошенко.

“Було дуже важко 5 вересня чекати повернення наших десантників з одного з найдовших рейдів за всю історію військового мистецтва. Це була єдина можливість для того, щоб в тилу російських військ провести акцію і примусити росіян платити страшну криваву ціну за агресію проти нашої держави”, – зазначив п’ятий Президент.

“Це були жахливі події на Савур-Могилі. Коли ми молилися, щоб діючий генерал Гордійчук, Герой України, який був важко поранений, забезпечив відхід наших підрозділів. І кожна з цих операцій – починаючи від Широкіна і закінчуючи Щастям чи Станицею Луганською, починаючи від Комсомольська, Гранітного – скрізь вона проходить через серце”, – зауважив Порошенко.