На фінальній стадії подій лютого 2014 року в середмісті Києва тодішні керманичі Міністерства внутрішніх справ України роздали «тітушкам» понад 150 автоматів Калашникова. Цю зброю досі не знайдено

З такою заявою прокурор у справах Майдану Олексій Донський виступив в ефірі «1+1», передає Еспресо.TV.

«У ніч на 20 лютого в Ботанічному саду зібрали «тітушок». З якою метою — їм не повідомили. За 7-8 годин до активної фази протистояння на Інститутській людині, який займався організацією цих зборів, сказали, що потрібно роздати зброю і йти з ним вбивати, «здійснювати невибіркове застосування зброї» на Майдані. Цей чоловік сказав, що про таке не йшлося — роль «тітушок» полягала в провокуванні конфліктів або застосуванні насильства. Дослівно його відповідь звучала так: «Ми не підписувалися вбивати».

О 2:30 ночі «тітушо» розпустили, а через 6 годин почалися вбивства на Інститутській. І вже після 48 убитих і понад 80 поранених з вогнепальної зброї на Майдані керівництво МВС роздало «тітшкам» зі складів МВС 156 автоматів Калашникова і понад 40 тис. патронів. Цю зброя досі не знайдено. До речі, ця справа перебуває в суді з січня 2016 року і не зрушила з підготовчої стадії через зловживання адвокатів», — розповів Донський.

Ці встановлені прокуратурою факти, додав він, суперечать твердженням російської державної пропагнади про начебто спробу майданівців здійснити «державний переворот», до того ж «зі зброєю», як наполягають у Кремлі.

«Якщо, як нам зараз намагаються довести, це був державний переворот, то як в цю схему вписується видача «тітушкам» такої кількості зброї, з якою можна почати велику війну і з якою у Києві могли початися такі ж події, як в Криму і на Донбасі, тільки раніше?», — наголосив Донський.

Підписуйся на TELEGRAM-канал для думаючих людей. Лише якісна аналітика та блоги.