Новини

Під кінець Майдану керівництво МВС роздало “тітушкам” 156 автоматів Калашникова і 40 тис. патронів, – прокурор Олексій Донський

0
На фінальній стадії подій лютого 2014 року в середмісті Києва тодішні керманичі Міністерства внутрішніх справ України роздали “тітушкам” понад 150 автоматів Калашникова. Цю зброю досі не знайдено

З такою заявою прокурор у справах Майдану Олексій Донський виступив в ефірі “1+1”, передає Еспресо.TV.

“У ніч на 20 лютого в Ботанічному саду зібрали “тітушок”. З якою метою – їм не повідомили. За 7-8 годин до активної фази протистояння на Інститутській людині, який займався організацією цих зборів, сказали, що потрібно роздати зброю і йти з ним вбивати, “здійснювати невибіркове застосування зброї” на Майдані. Цей чоловік сказав, що про таке не йшлося – роль “тітушок” полягала в провокуванні конфліктів або застосуванні насильства. Дослівно його відповідь звучала так: “Ми не підписувалися вбивати”.

О 2:30 ночі “тітушо” розпустили, а через 6 годин почалися вбивства на Інститутській. І вже після 48 убитих і понад 80 поранених з вогнепальної зброї на Майдані керівництво МВС роздало “тітшкам” зі складів МВС 156 автоматів Калашникова і понад 40 тис. патронів. Цю зброя досі не знайдено. До речі, ця справа перебуває в суді з січня 2016 року і не зрушила з підготовчої стадії через зловживання адвокатів”, – розповів Донський.

Ці встановлені прокуратурою факти, додав він, суперечать твердженням російської державної пропагнади про начебто спробу майданівців здійснити “державний переворот”, до того ж “зі зброєю”, як наполягають у Кремлі.

“Якщо, як нам зараз намагаються довести, це був державний переворот, то як в цю схему вписується видача “тітушкам” такої кількості зброї, з якою можна почати велику війну і з якою у Києві могли початися такі ж події, як в Криму і на Донбасі, тільки раніше?”, – наголосив Донський.