Різне

Підполковник ЗСУ заявив, що керівництво України зірвало спецоперацію в Донецьку

0

Підполковник Збройних сил України Михайло Ніколов заявив, що операція Головного управління розвідки по звільненню полонених у Донецьку зірвалась через зраду серед керівництва в країні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

Зазначається, що 8 липня Служба безпеки України затримала оперативну групу співробітників ГУР МОУ. По автомобілю командира групи, на позивний “Швед”, був відкритий вогонь. Серед затриманих був  підполковник Ніколов, позивний “Лермонтов”.

“Те, що я розповім, було одним з найважливіших державних секретів України. Мені боляче говорити, але після того, як хтось із керівників України провалив нашу операцію, після того, як в нашого командира стріляли співробітники СБУ, після того, як проти мене і моїх товаришів СБУ відкрила кримінальну справу – ми змушені для свого захисту сказати частину інформації про нашу операцію і вимагати справедливості”, – зізнався підполковник.

За його словами СБУ було відомо про мету операції розвідників ще з серпня минулого року. Сама операція планувалася з грудня 2018 року: тоді була створена бойова група, підготовку якої санкціонував особисто на той час президент Петро Порошенко. Згодом про цю поінформували президента Володимира Зеленського.

Зазначається, що завдання бойової групи полягало в тому, щоб взяти штурмом місця утримання військовополонених у Донецьку – врятувати українських в’язнів і покарати їхніх катів.

Ніколов запевняє, що при Зеленському підготовка до спецоперації тривала і у ГУР були всі підстави розраховувати на успіх. за його словами він входив в тільки в одну з груп, але знав про існування інших, які відпрацьовували свої об’єкти.

“Лєрмонтов”підкреслив, що його група отримувала всю необхідну інформацію про закріплений за ними об’єкт, зокрема свіжі фото і відеоматеріали.

“Головне, на нашому боці була абсолютна раптовість – ніхто нічого подібного не проводив у Донецьку, при цьому була забезпечена абсолютна секретність. Були відібрані мотивовані люди, які перевірені на війні й в багатьох екстремальних операціях.  Тренування були якісні та дуже важкі, ми були забезпечені всім необхідним озброєнням і екіпіруванням для успішного виконання завдання, держава вклала великі ресурси в наше забезпечення”, –додав військовий.

Проте 8 липня бойовики штурмували секретний базовий табір українських розвідників у Донецькій області. За словами підполковника обійшлося без жертв.

“У Києві на Позняках була зроблена спроба затримання командира нашої групи, позивний “Швед”. Співробітники контррозвідки навіщось відкрили вогонь по машині “Шведа” прямо серед житлових будинків, просто дивом ніхто не постраждав. Навіщо? “Швед” звинувачується росіянами в організації успішних ліквідацій відомих ватажків терористів на Донбасі”, – зауважив Ніколов.

Він відзначив, що проти нього та інших розвідників з групи порушили кримінальну справу за статтями “тероризм” і “створення організованої злочинної групи”. І це при тому, додав Ніколов, що Міноборони подавало в СБУ доповідь про розвідників, в якій підтвердило їхні повноваження і видачу зброї.

“У мене виникло враження, що мета просто розкрити операцію і зв’язати нам руки. Це може бути вигідно тільки ворогові. Хоча Міноборони повністю підтвердило наші повноваження СБУ не закриває справи. Незаконне володіння зброєю, участь у злочинному угрупованні, тероризм. При цьому слідчі розуміють абсурд звинувачень – як бачите, ми залишаємося на волі. Ми здали куратору документ прикриття, які нам оформили на період виконання завдань”, – наголосив він.

Сам військовий вважає, що відбувається “системний злив інформації”, і все це робиться так, щоб виглядало  випадковістю. Ніколов також не виключає, що між провалом спецоперації його групи та провалом операції із затримання “вагнерівців” є взаємозв’язок.

“Дивіться на спільні риси – як у нашому випадку, так і у випадку з “вагнерівцями” операції провалені внаслідок “зливу” і захоплення нібито злочинців. Нібито ніхто не винен. Ніхто не говорив – “це не спрацює, це ризик, припиняємо”. Насправді, ця серія провалів, не всі з яких ще озвучені, показують не випадковість, а закономірність”, – підкреслив підполковник.

Він також зауважив, що операція зі штурму в’язниць у Донецьку була зірвана внаслідок зради у керівництві України.

“Вимагаю розслідування і справедливості, чому багатьох українців позбавили шансу на порятунок, чому проти нас СБУ відкрила справу? Чому з нас не знімають абсурдні звинувачення? Якого рівня люди дають накази зривати спецоперації й переслідувати співробітників Міноборони? В результаті нічого не вдається зробити дипломатичним шляхом, і нічого не робиться силовим шляхом. Повний глухий кут. Адже цим підривається довіра до керівництва наших спецслужб”, – підсумував підполковник

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16