Connect with us

Блоги

Платіжки скоро нагадають про обіцянки «кінця епохи бідності»

До протестів проти капітуляції долучається все більше людей. Останні заяви влади змусили багатьох усвідомити: розмови про залишені бойові позиції сьогодні — це більш вагомий аргумент, ніж абстрактна «торгівля на крові», про яку розповідали вчора.

Прямо на наших очах соціальна база протесту розширюється за рахунок підприємців, аграріїв та інших верств занепокоєного населення. Зі дня на день платіжки нагадають про обіцянки «кінця епохи бідності». Вже настав момент, коли недалеко від владного трону знайдені нові винуватці фінансових негараздів народу, пише Лариса Волошина для Еспресо. — І тут влада вирішує зайти з козирів. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив громадськість, що вибір у українців невеликий: або «формула Штайнмайєра», або «ми забираємо третину нашого бюджету з пенсій, зарплат, медичного страхування, переводимо це в мобілізацію нашої армії і намагаємося захистити себе без мирного процесу.» Цю тезу міністра одразу ж підхопили росіяни.

В соцмережах запускається потужна рекламна кампанія, яку оплачує такий собі «SMM box» з місцем прописки у Вологді. Ця історію не тільки про те, що влада намагається шантажувати людей погіршенням рівня життя. Застосовування для досягнення політичних цілей лякалки «Формула, або гаманець» сама по собі є найгіршим, що могло відбутися в цьому випадку. З подачі державних чиновників протистояння між владцями та патріотичною частиною суспільства навмисно переводиться в площину громадського конфлікту. Ця історія про російські інтереси в Україні, яким схоже ніхто і не думає протистояти.

Другим відкриттям, яке, безумовно, зробить наш уявний меркантильний добродій, буде тема безвізу. Це сьогодні глядачі телеканалу «Г + One» переконані, що можливість вільно подорожувати призвела до того, що мільйони українських гастарабайтерів «нікому не потрібні в світі». Але завтра, коли Європа буде змушена закрити кордони з Україною, мільйони аполітичних українців навряд чи будуть у захваті. Люди почнуть цікавиться причинами. І, що ж виявиться? Вони дізнаються, що через те, що владі кортіло якомога швидше провести вибори на Донбасі, ретельного аналізу злочинів, здійснених на окупованих територіях, не відбулося. Це просто неможливо зробити ані за півроку, ані за рік до виборів — як обіцяють нам соратники президента.

Є ще одна проблема, яка може перетворити прихильників президентської формули миру на критиків. Після виборів невеличка частина амністованих залишиться «пиляти» українські бюджетні кошти та допомогу спонсорів. Але ж всі, хто сьогодні тримає зброю не можуть бути «при ділі» в реінтегрованому ОРДЛО. Частина прощених бойовиків одразу ж роз‘їдеться по інших регіонах України. Поліцаї ніколи не залишаються поблизу свідків своїх злочинів. Невдовзі кияни, одесити та харків’яни отримають шанс побачити «лезгінку переможців» на головних площах своїх міст. Невирішене питання із відокремленням злочинців від тих мешканців бандитських утворень, які не здійснили жодного злочину перед Україною і самі були жертвами, призведе до того, що злочинцями почнуть вважати всіх.

Російська задумка зрозуміла. Зіштовхнути українців лобами, налякати «пересічників» та рекрутувати на «Антимайдан» прихильників простих і незграбних «миротворчих» рішень. Але українська влада теж долучається до перемоги російських стратегів, забуваючи, що не може воююча держава роблячи цивілізаційний вибір, спиратися на громадян, які керуються виключно меркантильними інтересами. Що Зеленський буде робити, коли пробуджені страхом грошових втрат маси раптом усвідомлять, що примирення за кремлівським сценарієм коштувало їм дорожче, ніж продовження оборони? Проведе черговий марафон власного марнославства і спробує переконати, що збитки, то і є прибутки, а війна — це мир?

Долучайтеся до групи "Ні Капітуляції!" у Фейсбуці! Не дай здати Україну!

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

More in Блоги

Підписуйся

Loading...

Цікаве

To Top