Суспільство

“Плівки Єрмака”: Фігуранти відмовилися писати заяви і заперечують, що давали хабарі

0

Фігуранти плівок з братом глави ОП Андрієм Єрмаком відмовилися писати заяви про вчинення злочину, всі “претенденти” на держпосади заперечують, що давали хабарі Денису Єрмаку і його спільникам за працевлаштування, інформує ІнфоРезист. Про це повідомляє Українська правда, посилаючись на слова юристів-криміналістів і витяг з ЄРДР.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Зокрема, слідство встановило трьох осіб, які у серпні-жовтні минулого року проводили “співбесіди” з претендентами на посади в органах державної влади і держпідприємствах. Це Денис Єрмак Дмитро Штанько і Сергій Шумський.

Ні один з організаторів співбесід, зазначає УП, з цього провадження не визнаний “потерпілим”, але правову оцінку їх діям дасть вже поліція.

Правоохоронці вивчили більше 20 годин відеозаписів. На деяких фрагментах таких “співбесід” говорили про хабарі, проте ніхто на відео не обіцяв впливати на конкретних службовців для призначення на відповідні посади.

У той же час, жодна особа, яка побувала на “співбесіді”, не отримала обговорювану посаду. Крім того, на одному з фрагментів відео зафіксували конфлікт з людиною. Вона вимагала повернути гроші, оскільки обіцяного не виконали, а це вказує на ймовірне заволодіння майном шляхом обману.

Всі троє фігурантів записів дали протилежні за змістом показання. Штанько і Шумський дали інтерв’ю журналістам, давши розголосу відомості досудового розслідування без дозволу.

Правоохоронці так і не змогли з’ясувати, чи велася зйомка законно. Зокрема, не вдалося підтвердити співпрацю фігурантів відеозаписів на момент їх проведення з правоохоронними органами. З відео можна чітко установити, хто робив відеозапис, проте в ході допитів, люди, що здійснювали зйомку, заперечували цей факт, пише УП.

У той же час особи, які приходили на “співбесіди”, не стали подавати заяви про злочин. При цьому вони запевнили, що не платили фігурантам за такі “послуги”.

Нагадаємо, 17 квітня САП прийняла рішення про передачу справи про «плівкі Єрмака» Нацполіції, змінивши кваліфікацію виробництва на «шахрайство».