Суспільство

“Плюнулі в широкаю руцкую душу” – Лавров розізлився через заборону Путіну їздити на міжнародні змагання

0

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прокоментував рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), згідно з яким президенту Росії Володимиру Путіну забороняється відвідувати міжнародні спортивні змагання. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу Матч ТВ, передають Патріоти України.

Глава відомства назвав цей захід неприйнятним. «Незрозуміло і, я вважаю, є неприйнятним положення, що стосується заборони керівникам держави відвідувати спортивні змагання. Хоча є і проблиски пристойності, де сказано, що за винятком випадків, коли глава держави або уряду, де проходять змагання, направляє особисте запрошення», – пояснив Лавров.
На думку міністра, після рішення CAS «ми все зробимо правильні висновки». Він зазначив, що суд вирішив не вдаватися до колективної відповідальності, і чисті спортсмени, на відміну від минулих Зимових Олімпійських ігор, не повинні будуть звертатися тепер за спеціальним запрошенням з боку Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Також Лавров звернув увагу на послаблення: дозвіл мати на спортивній формі національну символіку, регламентування поведінки глядачів і можливість для них мати національну символіку.

17 грудня CAS опублікував список санкцій щодо російського спорту. Росіян на два роки позбавили права виступати на чемпіонатах світу, Олімпіадах і Паралімпіадах під національним прапором. Російські чиновники не зможуть займати керівні посади в будь-яких міжнародних спортивних федераціях і бути присутнім на великих спортивних змаганнях.