Новини

По замовленню Росії: Екскомандира “Айдара” Мельничука затримав Інтерпол

0

Колишнього командира батальйону “Айдар” та народного депутата 8 скликання Сергія Мельничука затримали на кордоні з Грецією.

Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook. За словами Мельничука, його затримали, бо раніше він був оголошений в міжнародний розшук російськими правоохоронцями.

Він розповів, що у відділку перебуває разом із вагітною дружиною та з 9-ти місячним сином.

Директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев повідомив, що український консул зустрівся з Мельничуком, передає УНН.

“Уночі на місце події, до пункту пропуску на кордоні між Болгарією та Грецією, де було затримано Сергія Мельничука, виїхав консул України в Салоніках. Він зустрівся із паном Мельничуком, грецькими прикордонниками та представниками місцевої влади”, – зазначив Погорельцев.

За його словами, родині екснардепа надали сприяння у розміщенні в готелі неподалік.

Він також додав, що справа перебуває на контролі консульства України в Салоніках, посольства України в Греції та Департаменту консульскої служби МЗС України.

Нагадаємо, що 24-й окремий штурмовий батальйон “Айдар” був створений в травні 2014 по ініціативи тодішнього коменданта “Самооборони Майдану” Сергія Мельничука. До нього увійшли добровольці з “Самооборони” і “Правового сектору”.

“Айдар” вважався одним з найбільш боєздатних батальйонів. Саме його бійці без втрат захопили місто Щастя.

Восени 2014 роки з’явилася доповідь міжнародної правозахисної організації Amnesty International, у якій вказувалося на причетність деяких бійців “Айдара” до викрадень людей, крадіжок, шантажу та вимагань.