Суспільство

Податківці не відповіли на питання про фальшиві чеки в тютюнових кіосках “слуги народу” Холодова – “Схеми”

0

З моменту публікації сюжету минуло вже півроку, а ГФС і ДПС так і не відповіли на журналістські запити “Схем”.

Податкові органи досі не відповіли на журналістські запити проекту “Схеми” про те, чи проводилась перевірка за фактом видачі чеків з ознаками фіктивності у столичних тютюнових кіосках, які належать компаніям депутата від “Слуги народу” Андрія Холодова. У Верховній Раді Холодов обіймає посаду заступника голови комітету з питань фінансів і податкової політики, передає “Радіо Свобода”.

Журналістське розслідування, присвячене сигаретного бізнесу Холодова, вийшло в листопаді минулого року.

Автори матеріалу з’ясували, що компанії “Віктрум” і Інтертабако”, пов’язані з сім’єю Холодова, продають сигарети в кіосках, не використовуючи реєстр розрахункових операцій. А видані в цих кіосках чеки не відображаються на сайті Державної фіскальної служби в системі “Пошук фіскального чека”. Це може свідчити про те, що виручка проходить “повз касу” і не обкладається податком.

21 листопада 2019 року з проханням перевірити чеки “Схеми” звернулися до головного управління ДФС у Києві, але там так і не дали відповідь по суті.

У ДФС послалися на обмежений доступ до запитуваної інформації. А також зазначили, що протягом року проводилися перевірки згаданих компаній, не уточнивши при цьому, чи мали вони відношення до обігу фальшивих чеків.

У травні 2020 року “Схеми” повторно запитали вже у Державної податкової служби, чи зверталися податківці до правоохоронців з інформацією про несплату податків компаніями “Віктрум” і “Інтертабако”. Відповіді журналісти поки що не отримали.

У розслідуванні “Схем”, опублікованому в середині листопада, говорилося, що Дмитро Холодів володіє мережею тютюнових кіосків і пролобіював у Раді прийняття поправки, що збільшує доходи роздрібних торговців сигаретами.

У жовтні цього року Верховна Рада підтримала законопроект №1049 та поправку №8, яка змінює формулу перерозподілу доходів між різними учасниками ринку тютюнових виробів. Зокрема, завдяки цій поправці має зрости дохідність оптової і роздрібної торгівлі. Автори матеріалу стверджують, що Дмитро Холодов, будучи заступником голови комітету з фінансів, податкової та митної політики, лобіював цю поправку.

Журналісти дійшли висновку, що Холодов фактично лобіював інтереси свого бізнесу, так як знайшли докази причетності депутата до мережі тютюнових кіосків компаній “Віктрум” і “Інтертабако”.

За даними “Схем”, фірма-власник кількох сотень столичних МАФів, що орендують згадані фірми, – “Київ маркет солюшн” – була заснована в сімейному маєтку сім’ї Холодових на Кіпрі. “Віктрум” й “Інтертабако” також пов’язані з депутатом через низку фірм-прокладок.

При цьому сам Холодоів свою причетність до сигаретного бізнесу заперечує і стверджує, що інтересів у цій сфері у нього немає.

Джерело: ZN.UA

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist