Суспільство

Погані новини для Путіна: У Гаазі прийняли важливе рішення по війні в Україні

0

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила про завершення формальної експертизи по ситуації в Україні та про наявність підстав вважати, що були скоєні військові злочини і злочини проти людяності.

Відповідну заяву поширив сьогодні Міжнародний кримінальний суд, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Після ретельного і незалежного процесу я можу сьогодні оголосити, що встановлені критерії для початку розслідування ситуації в Україні виконані», – заявила Бенсуда.

«Зокрема, і без шкоди для будь-яких інших злочинів, які можуть бути встановлені в ході розслідування, мій Офіс прийшов до висновку, що в даний час є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні був соверен широкий спектр дій, що становлять військові злочини і злочини проти людяності, які знаходяться в межах юрисдикція Суду. Ці висновки, які будуть більш детально викладені в нашому щорічному звіті про діяльність за попередньою експертизою, включають три широких кластера віктимізації: злочини, вчинені в контексті ведення бойових дій, злочини, вчинені під час затримання і злочини, вчинені в Криму », – заявила прокурор .

Крім того, як зазначила Бенсуда, її Офіс «встановив, що ці злочини, вчинені різними сторонами в конфлікті, також були досить серйозними для проведення розслідування моїм Офісом як в кількісному, так і в якісному відношенні».

Вона нагадала, що попередній розгляд ситуації в Україні було розпочато 24 квітня 2014 року на підставі початкового спеціальної заяви уряду України про визнання юрисдикції Суду, яке згодом було розширено другим заявою України, поданим у 2015 році з тим, щоб охопити триваючі передбачувані злочини, вчинені на території України з 20 лютого 2014 року.

Бесуда констатувала, що, вивчивши наявну інформацію і незважаючи на наявність відомостей про національні процесуальних діях, її Офіс «прийшов до висновку про те, що справи, які, ймовірно, можуть бути порушені за підсумками того чи іншого розслідування ситуації в Україні, можуть бути прийняті до виробництва ».

«Це пояснюється тим, що компетентні органи України та (або) Російської Федерації не діють по відношенню до категорій осіб і діянь, які були виявлені Канцелярією, або тим, що національна судова система« відсутній »на території, що знаходиться під контролем супротивної сторони, що позбавляє компетентні органи здатності отримати в своє розпорядження обвинуваченого (-их) або необхідні докази і свідчення свідків або перешкоджає здійсненню ними відповідних процесуальних дій ще з якихось інших причин», – зазначила прокурор.

Вона поінформувала, що наступним кроком стане звернення до суддів Палати попереднього виробництва МКС з проханням про надання санкції на порушення розслідувань.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав рішення Гаазького суду історичним.

«У 2015 Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо військових злочинів і злочинів проти людяності на сході України і в Криму. Прокурори вивчили документи і сьогодні оголосили історичне рішення: є всі підстави для початку офіційного розслідування», – заявив Кулеба.