Блоги

Погано жилося за часів Порошенка? Поговоримо через півроку. Ті, хто доживуть. – блогер

0

Кілька тижнів тому (я підкреслюю: тижнів) мені зателефонував чоловік, який зовсім не гуманітарій, а навіть навпаки, і робить вигляд, що він не економіст, не то аналітик, в загальному, я не розбираюся.

І він почав розмову зі слів (цитую): “Все, ось тепер я готовий почати панікувати”.

тоді Ми мило поговорили і вирішили, що ніхто нічого поки писати не буде, тому що ми боїмося самоздійснених пророцтв, і взагалі, ну раптом ось я або він, або обидва зараз щось напишемо, а воно для когось виявиться останньою соломинкою.

Але оскільки МВФ вже прямим текстом говорить, що прогнозує обвал світової економіки найбільшим за 100 років, і, швидше за все, кілька тижнів тому вони теж вже щось підозрювали, — то, мабуть, вони утвердилися в підозрах, і, в принципі, яка різниця вже.

За минулий тиждень в США подано 6.6 млн заявок на допомогу з безробіття. За останні три тижні — 16.8 мільйонів. До кінця місяця безробіття очікується на рівні 15%.

У недалекому минулому рекордно низьке значення в 10.8% було в листопаді 1982 року. А 15% були наприклад в 1931 році, на початку Великої депресії, і під час Dust Bowl — погугліть самостійно.

Низка експертів пророкують, що епідемія коронавіруса по підсумку призведе до безробіття в США в 25-30%. 25% у них було в 33-му році, в розпал Великої депресії. 30%, по-моєму, не було ніколи з тих пір, як винайшли безробіття.

І якщо ви думаєте, що у 2020-му році це 3,14дане по світу менше, ніж у 33-му, то ви помиляєтеся. Тому що світ став набагато менше, у нас глобалізація всяка, тому 3,14дане за всім, і від душі. З відтяжкою 3,14дане. В США почнеться, потім по Європі прилетить, потім по Південній Америці, потім зачепить який-небудь дрібний Кіпр, а потім вже в самому кінці, десь між сраною Еритреєю і е*аными Маршалловыми островами, де-то в числі бананових республік, на які всім срати, — ось тоді і нам прилетить як кінцем батоги, переходячи звуковий бар’єр. Від душі так прилетить і розмаже на хрін по стіні так, що потім можна і не піднятися.

На що це буде схоже? Можливо, це буде схоже на 90-тобто Для тих, з наших читачів, хто 90-е пам’ятає як те, що у садочку давали печеньки до молочку, але зате дивився серіал “Бригада”, де 90-ті романтичні і можливостей, нагадуємо: 90-ті це такий час, коли ти працюєш на підприємстві, і тобі не платили зарплату вже 9 місяців взагалі. І останні три місяці ти не питаєш, заплатять чи ні. Але продовжуєш ходити на роботу і працювати, тому що це дає тобі надію, що зарплата колись буде. А якщо ти перестанеш ходити на роботу безкоштовно, то надії не буде, і залишиться тільки тихо засунути голову в духовку.

І на відміну від тих 90-х, в нову кризу ми опинимося прямо з ситних років при Порошенко. Ось ще, здається, вчора ти літав на Гоа відпочивати і був такий успішний бренд-менеджер салону “айДаЯблоко”, і приміряв який айфон тобі краще входить в анус, а сьогодні вже 90-е, і тобі тупо нічого жерти, і, здається, ти нічого не вмієш і можеш собі свій диплом маркетолога засунути замість айфона. Тому що це жебраки 90-ті ми прийшли з бідного совка, і було важко. А увійти туди з ситних років при бариги, якого ми нарешті скинули, буде ще цікавіше.

А ще у нас війна. А ще у нас епідемія, але не в Миколаєві, там всіх по нулях, і якщо ми досліджуємо і переймем миколаївський досвід, то і скрізь буде по нулях і, можливо, всіх.

А ще у нас президент — Зеленський. А у нього молода команда нових облич, але чомусь всі дебіли, не рахуючи Біби і Боби, вони розумні, просто вороги, так вийшло.

Ось, наприклад, минулий дебіл економічного розвитку за прізвищем Милованов 26-го лютого бадьоро розповідав, що коронавірус — це не загроза українській економіці, а, навпаки, час нових можливостей, можна вийти із зони комфорту. Ми його не дослухали, може, він якраз хотів сказати, що це можливість вийти із зони комфорту в ліс і почати там гризти кору дерев. Треба було дослухати все-таки.

А хто там зараз міністр економічної деградації, і чому він досі не бігає по Банковій з криками “Що ви робите, бл*дь, ми всі помремо”, — цього я не знаю.

А ви питаєте, чому дозволили працювати ломбардам. Тому що вони нам знадобляться.

Тому що у нас поки що стратегія — це сидіти в карантин і вбивати економіку. А для боротьби з епідемією ми не проводимо масове тестування, тому що воно не має сенсу. Тому ми просто сидимо на сраці і чекаємо чогось. Напевно, чекаємо, коли закінчаться гроші. А поліція готується протистояти мародерам. А міністр охорони здоров’я і кабмін роблять все, що в їх силах, щоб мародерами країна була забезпечена в найкоротші терміни.

І оскільки у нас президент — Зеленський, а країною рулять Біба і Боба і стадо кретинів, відібраних по теплоті губ і техніці римінгу, а не по наявності мізків, то знаєте, може, 90-ті та не вийдуть. Може вийти книжка Ремарка. Пам’ятайте, це де гроші носили у валізах в магазин, і зарплату видавали кожен день, і треба було встигнути купити продукти перед тим, як оголосять сьогоднішній курс долара, а якщо не встиг   то можна, в принципі, в магазин вже не йти, грошей не вистачить. Не, не читали “Чорний обеліск”? Ну нічого, зараз, може, покажуть екранізацію прикольну, в форматі 3Д з ефектом присутності.

І на тлі всього цього прийдешнього 3,14 деца.
на тлі епідемії, з якої ми так і не придумали, що робити, крім як закритися вдома, ссаться і чекати, а раптом воно якось саме.
на тлі йде до нас на всіх парах світової кризи, у якому   ну так вже вийшло, — нам, швидше за все, доведеться трохи важче, ніж США, тому що вони США, а ми   стадо е*аных жебраків бабуїнів.

На всьому цьому тлі ми намагаємося влаштувати дефолт. І багато громадян схвально дивиться на це, надувають щоки і ворушать вусами, тому що Ремарка вони не читали, а дивилися зате канал 1+1, і там сказали, що дефолт — це не страшно, а дуже навіть час можливостей і шанс вийти із зони комфорту.

І тому у нас один депутат подає 6000 правок до закону, який дефолт може запобігти. І в одну особу паралізує розгляд закону. А інші контрольно досипають ще 10 000 редагувань, щоб надійніше вийшло.

І тут я видалив, що могло б бути, якби люди ясніше уявляли собі можливий розвиток подій, тобто менше дивилися 1+1, а більше читали Ремарка і новини з Венесуели, але там були кримінально карані ідеї. Але не будемо про це. Хоча вони могли б ефективно відучити наступних депутатів від того, щоб захоплювати в заручники цілу країну і висувати вимоги).

І в кінці я хочу запитати тільки одне.

НУ ЩО, БЛ*ДЬ, НІКОГО РАЗОМ?
Посміялися?

Ви точно впевнені, що при бариги бідним українцям ще ніколи, НІКОЛИ не жилося так важко, НІКОЛИ не було такого зубожиння, МИ НІКОЛИ НЕ ВІДЧУВАЛИ СЕБЕ ТАКИМИ БІДНИМИ, як при бариги, коли у нас з’явилися гроші, щоб поїхати в Європу, подивитися, і раптово виявити, що — так ми ж жебраки, бл*дь!!! Довели країну!!! Розікрали!!! Повернемо все назад!!!

Хреново жилося минулі п’ять років?
Поговоримо через півроку. Ті, хто доживе. Потім ще раз через рік.

Головне, пам’ятайте: Зеленський не винен. Він старається. Ну і що, що в нього немає досвіду. Треба дати йому шанс. Ну і що, що в його оточенні відверті вороги країни. Треба дати йому сто днів.

Зеленський не винен! Це все коронавірус!
ТОМУ ГОЛОВНЕ — ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА.

P. S. Кілька тижнів тому я попросив того, хто телефонував зробити прогноз, так що ж, власне, буде. Він сказав, що кризи такого масштабу прогнозувати неможливо, ніхто не знає, що буде. Це за межами аналітики.

Я перейшов до головного, і запитав чи що жерти. Чоловік поблажливо відповів: “Запам’ятай, в Україні голоду не буде ні-коли”. Потім подумав і уточнив: “Якщо не прийдуть більшовики”.

Так я що хотів сказати. У нас більшовиків випадково при владі немає? Точно? Ви добре дивилися? Їх можна впізнати по ідеям “Все відняти і поділити”. Це вірна ознака зазвичай.

Ну просто це трошки важливо, тому що зараз ще можна щось зробити. так що, може, придивіться.

ВОЛОДИМИР ЗАВГОРОДНІЙ