Війна

«Покривала Стрєлкова»: Колишній спецпризначенець розповів, як Штепа допомагала розстрілювати українських військових

0

Нещодавно в ЗМІ з’явилась інформація про порушення проти колишнього мера Слов’янська Нелі Штепи кримінального провадження. За наявною інформацією, Штепа в 2014 році сприяла проникненню незаконних збройних формувань на територію Слов’янська, а також прямо причетна до розстрілу групи спецназу СБУ «Альфа».

Нагадаємо, що в результаті обстрілу групи українських військових офіцер Геннадій Біліченко загинув, а ще кілька отримали поранення, передає «Колумніст».

В інтерв’ю OBOZREVATEL колишній працівник ЦСО «Альфа» Андрій Дубових поділився деталями розстрілу військових біля Слов’янська.

В квітні 2014 року українські спецпризначенці попали в засідку російських найманців біля села Семенівка, неподалік від Слов’янська. Група російських бойовиків прибула на місце обстрілу на автомобілях і відкрила вогонь по військових із автоматичної зброї. В момент, коли спецназівці перегрупувалися, щоб дати відсіч нападникам, по них відкрила вогонь із засідки інша група бойовиків.

Капітан Геннадій Біліченко отримав смертельне поранення, також в бою поранення отримали ще 7 бійців «Альфи».

Спецпризначенців врятували українські військові із 80 аеромобільної бригади, які підійшли на підмогу і з БТР подавили вогнем противника. Особливу відвагу при цьому проявив командир 3-ї роти Вадим Сухаревський, який, не зважаючи на наказ не відкривати вогонь, особисто сів на місце навідника і відкрив вогонь по сепаратистам.

Ввечері того ж дня (13 квітня 2014 року) на засіданні РНБО було прийнято рішення про проведення Антитерористичної операції.

Колишній заступник начальника ЦСО «А» СБУ Андрій Дубовик переконаний, що Штепа має безпосереднє відношення до організації розстрілу українських військових.

Дубовик розповів, що перед початком операції, керівництво СБУ, військові та інші силовики обговорювали деталі спецоперації, коли в той момент до них під’їхала тодішній мер Слов’янська Неля Штепа. Після цього, до неї, у формі працівника ДАІ підтягнувся Ігор Гіркін. Дубовик запевнив, що на той момент їм не було нічого відомо за так званого «Стрєлкова» і вони не могли знати його в обличчя.

Спецпризначенець заявив, що співробітники СБУ повинні були зайти в місто, де від місцевої агентури тільки мали отримати особисті дані і фотографії Стрєлкова, а вже потім ліквідувати його.

Гіркін, прибувши на місце планування спецоперації взяв участь в обговоренні планів, потім через 10 хв покинув місце зустрічі. Дубовик додав, що всі, включаючи вище керівництво силових структур були впевнені, що на місце прибули справжні працівники міліції. Тільки меру Слов’янська на той момент було вже відомо, що відділ міліції вже захопили російські диверсанти і ситуація в місті була вже не контрольована.

Після того, як Гіркін покинув місце зустрічі силовиків, його покинула і Штепа, а вже через кілька хвилин почався обстріл. Геннадій Біліченко був убитий, а сам Дубовик отримав важке поранення, був евакуйований в Донецьку лікарню, де його прооперували і відправили на лікування в Київ.

Дубовик переконаний, що навіть якщо Штепа боялась Гіркіна і не хотіла себе видавати при ньому, вона спокійно могла подати сигнал, коли Гіркін йшов до машини. Тодішнє керівництво СБУ не прийняло до уваги ці факти. Загиблого Біліченка нагородили орденом, влаштували пишні похорони і діло зам’ялось.

Пізніше Штепі висунули звинувачення у посяганні на територіальну цілісність і арештували. Судові засідання відбуваються вже кілька років. В 2017 році Штепу випустили на свободу. Тепер колишня прибічниця сепаратистів через Опозиційний Блок намагається повернути собі владу в Слов’янську.

Однак в травні 2020 року в справі Штепи з’явилися нові деталі, які дозволили кваліфікувати її кримінальну справу за статтею «тероризм».

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16