Політика

Політолог: Зеленський публічно визнав, що не здатний керувати державою, і при першій же небезпеці побіг до тих, кого він сам називав “старою системою”

0

Сергій Таран зазначив на своїй сторінці в «Фейсбук», що Володимир Зеленський звернувся до олігархів, попросивши взяти їх під свою опіку цілі області України. На думку політолога, тим самим президент публічно визнав свою неспроможність керувати державою.

Таран підкреслив – в даному випадку мова йде не тільки про те, що Зеленський просить олігархів виділити кошти на боротьбу з \ епідемією коронавируса. Ні – главі держави потрібні ще й організаторські здібності цих людей, разом з їх менеджерами. Як виявилося, серед «нових облич», яких привела до влади Зе-команда, є серйозний дефіцит кваліфікованих кадрів.

Зрозуміло, що допомога олігархів не буде безоплатною. Області після епідемії повертати ніхто не збирається. В руках у Зеленського вперше в історії незалежної України зосередилася фактично необмежена влада, і потрібно було тільки грамотно діяти. Однак президент при першій же небезпеці побіг до тих, кого він сам називав «старою системою». Як то кажуть, «деолігархізація» на марші, а «Квартал» – на підтанцьовці.

Київська лікарня №8 відмовилася приймати пацієнтів із коронавірусом: медиків не забезпечили засобами захисту, — журналістка Даниленко

Лікарі бояться, що стануть джерелом поширення коронавірусу. Якщо медики масово перестануть виходити на роботу, ми отримаємо не Італію, а мільйони заражених і масові смерті від пневмонії вдома.

Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомила журналістка Тетяна Даниленко, передає Цензор.НЕТ.

«Поки країна готує поліцейських, військових та нацгвардію до забезпечення порядку в режимі надзвичайного стану, медиків кидають на передову беззбройних.

Київську міську лікарню N8 перепрофілювали на прийом COVID 19. Вночі до них мали привезти пасажирів поїзда Рига — Київ, зокрема із характерними симптомами. Лікарня відмовилася забирати людей. Причина — у медперсоналу немає засобів захисту. Від слова «взагалі»», — розповіла вона.

«Цього тижня з‘явилися маски та респіратори, які просять носити не менше доби, інакше надовго не вистачить. Благеньких захисних костюмів виділено 3 (!) на зміну. І вони зовсім не нагадують те, в чому на виклики виїжджають лікарі приватних «швидких». Медики на зарплаті 5 тис гривень, які добираються з приміської зони попутками, купують в якості захисту хірургічні костюми за власні гроші. Окуляри — одні. На всіх», — додала журналістка.

«При цьому наплив пацієнтів з важкими пневмоніями. Експрес-тести коронавірус не підтверджують. А ПЛР тести не роблять. За весь час дозволено було лише для одного пацієнта — першого і єдиного, в кого був позитивний експрес-тест. Колектив лікарні обурений, що їх, живих людей, перетворюють на витратний матеріал. Керівництво радить кожному працівнику ухвалювати рішення самостійно — працювати далі, йти на ізоляцію, чи самим лягати в лікарню. Атмосфера — страх і розгубленість. Лікарі бояться, що стануть джерелом розповсюдження коронавірусу. І це столиця. Одна з найбільших і найкраще оснащених лікарень.
А що в регіонах? Хто знає? Давайте думати, що з цим робити! Якщо лікарі масово перестануть виходити на роботу, ми отримаємо не Італію, а мільйони заражених і масові смерті від пневмонії вдома», — резюмувала Даниленко.

«Столична лікарня №8, яку МОЗ зобов’язало приймати підозрюваних і інфікованих коронавірусом … відмовилася приймати пацієнтів з об’єктивних причин — медиків не забезпечили засобами захисту. Дико таке чути. Це ось сюди має приїхати президент Зеленський, який так сильно переживав у Санжарах і дзвонив дівчині з собачкою в Ухань, ось сюди має приїхати експрем’єр Гончарук з усією своєю командою, і пояснювати свої безвідповідальні рішення дозволити продаж масок на експорт, і не закупити взагалі нічого для поповнення Держрезерву під час епідемії, ось сюди має приїхати чинний прем’єр Шмигаль, і пояснювати, чому він досі не здатний забезпечити встановлений ним карантин елементарними засобами! Ось сюди приїжджайте і тут пояснюйте, не в Фейсбуці, не ролики записуйте заради піару, а робіть справу. Ви влада і зобов’язані вирішувати проблеми, тому що загибель будь-якого громадянина, хто не може отримати лікування, і зараження будь-якого лікаря, який не забезпечений масками, халатами і рукавичками на вашій совісті. Але надії, звичайно, мало. Треба самоорганізовуватися і вирішувати проблему силами громадянського суспільства», — прокоментував таку ситуацію головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.