Політика

Політолог: Зеленський публічно визнав, що не здатний керувати державою, і при першій же небезпеці побіг до тих, кого він сам називав “старою системою”

0

Сергій Таран зазначив на своїй сторінці в «Фейсбук», що Володимир Зеленський звернувся до олігархів, попросивши взяти їх під свою опіку цілі області України. На думку політолога, тим самим президент публічно визнав свою неспроможність керувати державою.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Таран підкреслив – в даному випадку мова йде не тільки про те, що Зеленський просить олігархів виділити кошти на боротьбу з \ епідемією коронавируса. Ні – главі держави потрібні ще й організаторські здібності цих людей, разом з їх менеджерами. Як виявилося, серед «нових облич», яких привела до влади Зе-команда, є серйозний дефіцит кваліфікованих кадрів.

Зрозуміло, що допомога олігархів не буде безоплатною. Області після епідемії повертати ніхто не збирається. В руках у Зеленського вперше в історії незалежної України зосередилася фактично необмежена влада, і потрібно було тільки грамотно діяти. Однак президент при першій же небезпеці побіг до тих, кого він сам називав «старою системою». Як то кажуть, «деолігархізація» на марші, а «Квартал» – на підтанцьовці.

Київська лікарня №8 відмовилася приймати пацієнтів із коронавірусом: медиків не забезпечили засобами захисту, — журналістка Даниленко

Лікарі бояться, що стануть джерелом поширення коронавірусу. Якщо медики масово перестануть виходити на роботу, ми отримаємо не Італію, а мільйони заражених і масові смерті від пневмонії вдома.

Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомила журналістка Тетяна Даниленко, передає Цензор.НЕТ.

«Поки країна готує поліцейських, військових та нацгвардію до забезпечення порядку в режимі надзвичайного стану, медиків кидають на передову беззбройних.

Київську міську лікарню N8 перепрофілювали на прийом COVID 19. Вночі до них мали привезти пасажирів поїзда Рига — Київ, зокрема із характерними симптомами. Лікарня відмовилася забирати людей. Причина — у медперсоналу немає засобів захисту. Від слова «взагалі»», — розповіла вона.

«Цього тижня з‘явилися маски та респіратори, які просять носити не менше доби, інакше надовго не вистачить. Благеньких захисних костюмів виділено 3 (!) на зміну. І вони зовсім не нагадують те, в чому на виклики виїжджають лікарі приватних «швидких». Медики на зарплаті 5 тис гривень, які добираються з приміської зони попутками, купують в якості захисту хірургічні костюми за власні гроші. Окуляри — одні. На всіх», — додала журналістка.

«При цьому наплив пацієнтів з важкими пневмоніями. Експрес-тести коронавірус не підтверджують. А ПЛР тести не роблять. За весь час дозволено було лише для одного пацієнта — першого і єдиного, в кого був позитивний експрес-тест. Колектив лікарні обурений, що їх, живих людей, перетворюють на витратний матеріал. Керівництво радить кожному працівнику ухвалювати рішення самостійно — працювати далі, йти на ізоляцію, чи самим лягати в лікарню. Атмосфера — страх і розгубленість. Лікарі бояться, що стануть джерелом розповсюдження коронавірусу. І це столиця. Одна з найбільших і найкраще оснащених лікарень.
А що в регіонах? Хто знає? Давайте думати, що з цим робити! Якщо лікарі масово перестануть виходити на роботу, ми отримаємо не Італію, а мільйони заражених і масові смерті від пневмонії вдома», — резюмувала Даниленко.

«Столична лікарня №8, яку МОЗ зобов’язало приймати підозрюваних і інфікованих коронавірусом … відмовилася приймати пацієнтів з об’єктивних причин — медиків не забезпечили засобами захисту. Дико таке чути. Це ось сюди має приїхати президент Зеленський, який так сильно переживав у Санжарах і дзвонив дівчині з собачкою в Ухань, ось сюди має приїхати експрем’єр Гончарук з усією своєю командою, і пояснювати свої безвідповідальні рішення дозволити продаж масок на експорт, і не закупити взагалі нічого для поповнення Держрезерву під час епідемії, ось сюди має приїхати чинний прем’єр Шмигаль, і пояснювати, чому він досі не здатний забезпечити встановлений ним карантин елементарними засобами! Ось сюди приїжджайте і тут пояснюйте, не в Фейсбуці, не ролики записуйте заради піару, а робіть справу. Ви влада і зобов’язані вирішувати проблеми, тому що загибель будь-якого громадянина, хто не може отримати лікування, і зараження будь-якого лікаря, який не забезпечений масками, халатами і рукавичками на вашій совісті. Але надії, звичайно, мало. Треба самоорганізовуватися і вирішувати проблему силами громадянського суспільства», — прокоментував таку ситуацію головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.