НовиниСуспільство

Польща просто так не забуде: Варшава вимагає від Росії передачі уламків літака президента Качиньського

0

Сьогодні виповнюється 10 років з дня катастрофи польського урядового борту, в якій загинули 96 чиновників вищого рангу, включаючи президента Польщі, повідомляє Дзеркало тижня.

Міністерство закордонних справ Польщі направила ноту посольству Росії в Варшаві з закликом російської сторони “негайно передати майно Польщі” – уламки літака президента Польщі Леха Качиньського, який розбився рівно 10 років тому в Смоленської області РФ, пише польська газета Rzeczpospolita.

У катастрофі загинули 96 пасажирів урядового літака, включаючи президента Леха Качинського і його дружину Марію.

Зазначимо, що уламки Ту-154М продовжують носити статус речових доказів, розслідування на сьогодні не завершено. Раніше повідомлялося, що причиною авіакатастрофи стали вибухи, цю ж версію підтвердили британські експерти.

Літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським та представниками політичної, військової та культурної еліти Польщі розбився 10 квітня 2010 року. В оприлюдненому в 2011 році звіті попередньої польської урядової комісії з розслідування Смоленської катастрофи основною причиною трагедії названі помилки пілотів президентського Ту-154М, втім, при цьому не виключалася вина російської сторони.