Суспільство

Поляковій, Виннику і Ко можуть знизити податки: “Слуга народу” дала добро президентському законопроєкту

0

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт на підтримку шоу-бізнесу, культурної сфери та креативних індустрій. Він передбачає зниження ПДВ на культурні послуги до 7% замість 20%. Отже, з представників креативних індустрій, зокрема зірок шоу-бізнесу, стягуватимуть утричі менше податків, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

За проєкт закону №3851 “Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” проголосували 273 нардепи. З них – 204 голоси дали члени президентської фракції “Слуга народу”, які становлять монобільшість (щоб подивитися результати поіменного голосування, доскрольте до кінця сторінки).

Як проголосували за законопроєкт про підтримку шоубізу в першому читанні.

Метою проєкту закону є впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сфер культури, туризму і сектору креативних індустрій.

Зокрема, законопроєкт пропонує звільнити одержувачів цільових культурних грантів від податку на прибуток. Йдеться про осіб (як фізичних, так і юридичних), які провадять незалежну професійну діяльність у культурній і креативній сферах.

Отже, представники шоу-бізнесу, культури й туризму можуть розраховувати на фінансову допомогу з державного та/або місцевих бюджетів на безповоротній основі. При цьому, наприклад, представники освітнього сектору поки не забезпечені аналогічною підтримкою з боку держави.

Оля Полякова та інші зірки раніше вийшли на мітинг через скасування концертів.

Крім того, для збільшення попиту на культурні послуги серед населення законопроєкт пропонує ввести знижену ставку ПДВ на рівні 7% (раніше – 20%). Це стосуватиметься концертів, показів вистав, постановок, виступів художніх колективів, кінопрем’єр, виставок, а також проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках.

У разі ухвалення проєкту закону знижена ставка ПДВ застосовуватиметься також щодо поширення й показу фільмів, адаптованих в українській версії для осіб із вадами зору та осіб із порушенням слуху. З 1 січня 2023-го до 1 січня 2025 року пропонується звільнити від ПДВ показ національних та іноземних фільмів, дубльованих або озвучених українською мовою на території України й адаптованих для осіб із вадами зору чи слуху.

Зазначимо, що в Україні продовжили карантин до 1 листопада. Через погіршення ситуації на території країни у всіх без винятку регіонах незалежно від рівня епідемічної небезпеки починаючи із “зеленого” і далі заборонено проведення дискотек, концертів і роботу нічних клубів.

Українська співачка Оля Полякова обурилася, що її концерт 1 вересня в Білій Церкві скасували, тоді як у Києві виступав російський співак Jony без дотримання правил безпеки. Також артистку підтримала Alyona Alyona і записала відеозвернення до влади, в якому попросила створити план виходу з кризи для музичної індустрії.

Зірки на чолі з Поляковою вийшли на протести під будівлю Кабміну й вимагали підтримки від влади.